راهنمای خرید, مقاله های انعکاس

معرفی ادویه های ترکیبی انعکاس (قسمت اول)

معرفی ادویه ترکیبی انعکاس قسمت اول

معرفی ادویه های ترکیبی انعکاس

با گسترش فرهنگ طبخ غذاها و خوراک های متنوع و گوناگون، تمایل افراد برای استفاده از ادویه های ترکیبی نیز افزایش یافته است. ادویه ترکیبی، همانطور که از نام آن پیداست، مخلوطی از چند ادویه مختلف است که برای خوش طعم شدن، خوش عطر شدن و همچنین تعدیل طبع غذاها به کار می رود. ما نیز قصد داریم تا در سری مقالات معرفی ادویه های ترکیبی گروه صنایع غذایی انعکاس ، به معرفی ادویه های ترکیبی این مجموعه غذایی و بررسی خواص آن ها بپردازیم.

 

انواع ادویه ترکیبی

انواع ادویه ترکیبی انعکاس

معرفی ادویه ترکیبی سیب زمینی سرخ کرده انعکاس

بسیاری از افراد تمایل دارند تا سیب زمینی های سرخ کرده خود را به همان تردی و همان طعمی که رستوران ها و فست فودها ارائه می کنند، طبخ کنند. بهترین روش برای پخت سیب زمینی سرخ کرده آن است که ابتدا سیب زمینی ها را 3 الی 4 دقیقه در آب جوش قرار دهید، سپس آن ها را فریز کرده و در نهایت، آن ها را سرخ کنید. نکته مهم دیگری که برای طعم و عطر سیب زمینی باید به آن توجه کنید، استفاده از ادویه جات مناسب برای مزه دار کردن سیب زمینی هاست. بهترین زمان برای استفاده از ادویه برای سیب زمینی سرخ کرده، پس از پخت کامل آن است. ادویه سیب زمینی انعکاس را نوعی نمک طعم دار شده است که برای طبخ سیب زمینی و فرنچ فرایز کاربرد داشته و می توانید پس از سرخ کردن، آن را به سیب زمینی افزوده و سرو نمایید.

معرفی ادویه ترکیبی جوجه کباب انعکاس

برای طبخ جوجه کباب، اصول خاصی وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها، نحوه مزه دار کردن و استفاده از ادویه جات گوناگون، در هنگام آماده سازی است. صنایع غذایی انعکاس نیز نوعی ادویه ترکیبی جوجه کباب ارائه نموده که در ترکیبات آن، پاپریکا، پولی بیبر، پودر پیاز، زردچوبه، فلفل چیلی، پودر سیر، گل رنگ، پودر نارنج و غیره به کار رفته و استفاده از آن رنگ و بوی خاصی به مرغ می بخشد. بهترین زمان برای مصرف این ادویه، قبل از طبخ و هنگام آماده سازی تکه های مرغ است. برای هر مرغ کامل، مقدار 20 گرم ادویه جوجه کباب انعکاس را با مقدار روغن مخلوط نموده و تکه های مرغ را در آن قرار داده و آن ها را به مدت حداقل 1 ساعت در یخچال نگهداری کنید. پس از این مدت، تکه های مرغ آماده طبخ کبابی و یا سرخ شده، خواهند بود.

معرفی ادویه همبرگر انعکاس

همبرگرها نیز یکی از پرطرفدارترین غذاهای فست فودی هستند که مصرف آن ها به قشر خاص و گروه سنی خاصی نیز محدود نمی شود. برخی افراد نیز ترجیح می دهند تا خودشان در منزل و به صورت کاملا طبیعی و با موادغذایی ارگانیک، همبرگر خانگی تهیه نمایند. برای تهیه یک همبرگر خوش عطر، خوش طعم و خوش مزه، باید از مواد اولیه مناسب به همراه ادویه جات مخصوصی استفاده کرد. صنایع غذایی انعکاس، به تولید یک ادویه ترکیبی همبرگر پرداخته که ترکیبات آن شامل فلفل سیاه، پولی بیبر، جوزهندی، ادویه کاری، پودر سیر، پودر پیاز، گراماسالا، آویشن، جعفری، سبزیجات معطر و غیره است و می توان آن را تا 18 ماه در جای خشک و خنک نگهداری نمود.

بهترین روش استفاده از این ادویه ترکیبی آن است که به ازای هر یک کیلو گرم از گوشت گوساله، 50 گرم ادویه را به مواد خود اضافه کنید و اگر از گوشت‌های منجمد استفاده می‌کنید حداقل 50 درصد، به این میزان اضافه نمایید تا عطر و طبع گوشت را به تعادل برساند.

معرفی ادویه ایتالیایی انعکاس

اگر به دنبال ادویه ای ترکیبی، برای استفاده در غذاهای ایتالیایی از جمله پیتزا، اسنک، اسپاگتی، ماکارونی، لازانیا و انواع سالاد هستید، می توانید از ادویه ایتالیایی انعکاس استفاده کنید. این ادویه را می توان تا 18 ماه در جای خشک و خنک و به دور از نور خورشید نگهداری نمود. ترکیبات آن شامل فلفل سفید، فلفل‌ سیاه، پر لیمو‌ عمانی، هل، دارچین، تخم گشنیز، پودر لیمو ترش، زیره، ریحان بنفش، کرفس، شنبلیله، سبزی ‌های معطر و غیره است. این ادویه ترکیبی را می توانید در زمان طبخ غذا و یا سرو آن بر روی غذا ریخته و از عطر و طعم بی نظیری که به غذا می بخشد، لذت ببرید. البته باید توجه کنید که مقدار این ادویه آن نباید بیش از 2 برابر نمک مصرف شده در غذا باشد.

معرفی ادویه ترکیبی تندوری انعکاس

ادویه جات

ادویه ترکیبی تندوری را می توان برای پخت غذاهایی که در تهیه آن ها از گوشت سفید همانند جوجه، بال، کتف و غیره و همچنین گریل نمودن موادغذایی به کار برد تا بوی نامطلوب گوشت را از بین برده و با تعدیل طبع سرد گوشت، عطر و طعم دلپذیری را نیز به آن بیفزاید. این ادویه ترکیبی را می توان تا 18 ماه در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری کرد. ترکیبات آن شامل فلفل چیلی، پاپریکا، فلفل قرمز، نمک دریا، پودر سیر، زردچوبه، خردل، زیره سبز، زیره سیاه و غیره بوده و بهترین زمان و روش مصرف آن، در هنگام آماده سازی مواد اولیه و استفاده به روش مرینت است.

در هنگام آماده سازی موادغذایی، مقدار 10 گرم از این ادویه را با 10 گرم روغن زیتون یا روغن کنجد و یا روغن مایع، مخلوط نمایید و تکه ‌های مرغ را کاملاً به این مواد آغشته کنید. سپس آن ها را به مدت حداقل 8 ساعت در یخچال نگهداری نمایید و مورد طبخ به صورت پخت کامل، سرخ شده و یا کبابی قرار دهید. شما همچنین می توانید این مواد را به درون تکه های مرغ تزریق کنید و پس از پخت، طعم جدیدی را تجربه نمایید. البته باید توجه کنید که با استفاده از ادویه تندوری، دیگر نیازی به استفاده از هیچ افزودنی دیگری نخواهید داشت.

معرفی ادویه کباب تابه انعکاس

مردم ایران، از دیرباز، به طبخ انواع کباب و به خصوص کباب تابه ای یا کباب دیگی، علاقه مند بوده اند و این غذا را به شیوه های گوناگونی تهیه می کرده اند. از سوی دیگر افراد همیشه سعی داشته اند تا با استفاده از ادویه جات گوناگون، بوی زهم گوشت را خنثی کرده و طبع سرد آن را نیز تا حدودی تعدیل نمایند. ادویه ترکیبی کباب تابه ای انعکاس نیز به همین منظور تهیه و تولید گردیده و می توان آن را برای طبخ انواع کباب تابه ‌ای و کباب دیگی به کار برد. این ادویه را می توان تا مدت 18 ماه در جای خشک و خنک و به دور از نور خورشید نگهداری نمود. ترکیبات این ادویه شامل زردچوبه، پودرلیمو، سماق، فلفل‌سیاه، پودر سیر، پودر پیاز، خردل، میخک، جوزهندی، سبزجات معطر و غیره است.

به ازای هر یک کیلو گرم گوشت، 15 گرم از ادویه ترکیبی کباب تابه، به آن بیفزایید و توجه کنید که این ادویه تنها برای کباب تابه ای مناسب است. همچنین بهتر است ادویه را قبل از افزودن پیاز، به مواد اضافه کرده و آن ها را کاملاً مخلوط نمایید.

معرفی ادویه ترکیبی چلو مرغ انعکاس

یکی از فوت و فن های اساسی در هنگام طبخ پخت مرغ‌ های چلویی یا خورشتی، استفاده از ادویه جات مناسب برای خوش عطر و طعم شدن آن هاست. صنایع غذایی انعکاس نیز نوعی ادویه ترکیبی با استفاده از فلفل سیاه، فلفل قرمز، پر لیمو، دارچین، زیره، رزماری، تخم گشنیز، میخک، هل، آویشن، پاپریکا، پودرپیاز، زنجبیل، زردچوبه و غیره تولید کرده که می توان آن را تا 18 ماه در جای خشک و خنک نگهداری نمود. شما می توانید ادویه مرغ را در زمان طبخ انواع خوراک ‌های مرغ‌ پخت همراه با آب استفاده کنید. اما باید دقت کنید که برای ایجاد طعم واقعی این ادویه، باید آن را در نقطه جوش غذا به آن اضافه کنید.

در این قسمت، به بررسی 7 مورد از ادویه های ترکیبی پرداختیم. در قسمت های بعدی این مقاله، انواع دیگری از ادویه ترکیبی را نیز معرفی خواهیم نمود. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.