آموزش آشپزی, مقاله های انعکاس

دستور پخت کیک خانگی

دستور پخت کیک خانگی

دستور پخت کیک خانگی

این روزها کمتر کسی را می توان یافت که به کیک‌های خانگی علاقه‌ای نداشته باشد. چرا که مواد اولیه کیک های خانگی از بهترین و تازه ترین موادغذایی تهیه شده و از هیچ گونه ماده افزودنی یا طعم دهنده های غیر طبیعی در پختشان استفاده نمی شود. به علاوه، کیک های خانگی توسط خود افراد در شیرینی‌پزی‌ها و منازل پخته می شود و هر کسی می تواند کیک مورد علاقه خود را با دستور پخت و طرز تهیه مختص خود، طبخ کند. ما نیز در این مطلب، به بررسی چند مدل دستور پخت کیک خانگی با طعم های توت فرنگی، شکلاتی و وانیلی خواهیم پرداخت.

دستور پخت کیک توت فرنگی

دستور پخت کیک توت فرنگی

مواد لازم: آرد: دو لیوان بکینگ پودر: یک قاشق چای خوری سر پر کره: 125 گرم (می توانید به جای کرده، از دو سوم لیوان روغن جامد خوراکی نیز استفاده کنید) شکر: یک لیوان ماست: نصف لیوان‌ وانیل: نوک قاشق چای خوری تخم مرغ سه عدد توت فرنگی یک لیوان

مواد لازم برای پخت کیک خانگی با طعم توت فرنگی

 

آرد: دو لیوان
بکینگ پودر: یک قاشق چای خوری سر پر
کره: 125 گرم (می توانید به جای کرده، از دو سوم لیوان روغن جامد خوراکی نیز استفاده کنید)
شکر: یک لیوان
ماست: نصف لیوان‌
وانیل: نوک قاشق چای خوری
تخم مرغ سه عدد
توت فرنگی یک لیوان

خرید بیکینگ پودر با بهترین کیفیت همینجا از فروشگاه انعکاس. برای خرید روی لینک آبی رنگ بزنید.

شیوه پخت

ابتدا دو قاشق غذا خوری شکر را روی توت فرنگی ها ریخته و آن ها را داخل یه ظرف بر روی حرارت کاملا ملایم قرار دهید تا شکر آب شده و با توت فرنگی ها مخلوط گردد. پس از آنکه شکر کاملا به خورد توت فرنگی ها رفت، آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا سرد شود. در مرحله بعد، کره نرم شده (کره ای که به دمای محیط رسیده باشد) یا روغن را با مابقی شکر و وانیل، در یک ظرف ریخته و حدود 5 دقیقه با همزن مخلوط می کنیم. سپس تخم مرغ ها را یک به یک به آن اضافه کرده و هر بار 30 ثانیه با استفاده از همزن آن را با دیگر مواد مخلوط می کنیم تا کاملا یکنواخت شوند. در ادامه، ماست را به مواد اضافه می کنیم و پس از کمی مخلوط کردن، همزن را خاموش می کنیم.

در نهایت، مخلوط آرد و بکینگ پودر (که با یکدیگر الک شده اند) را اضافه می کنیم، چند دقیقه با دست مخلوط می کنیم و سپس با استفاده از دور کند همزن، حدود ده ثانیه آن ها را با یکدیگر مخلوط می کنیم تا گلوله های آرد کاملا باز شده و مواد کیک کاملا یکدست گردند. در این مرحله سطح داخلی قالب را کاملا چرب و سپس آرد پاشی می کنیم. بهتر است پس از آرد پاشی قالب را بتکانید، تا آرد اضافی از آن خارج شود. (توجه کنید که اگر قصد دارید کیک را روی شعله گاز طبخ کنید، داخل تابه یک قاشق غذا خوری روغن بریزید و اجازه دهید تا کاملا داغ شود)

حال نیمی از مایع کیک را داخل قالب می ریزیم، مقداری از توت فرنگی ها را به عنوان لایه میانی، روی آن می چینیم و سپس باقی مانده مایع کیک را نیز روی آن می ریزیم. در پایان مابقی توت فرنگی ها را داخل آرد می زنیم و سپس روی کیک می گذاریم.

روش پخت روی گاز

ابتدا شعله پخش کن را روی شعله متوسط می گذاریم تا کاملا داغ شود، سپس تابه یا قابلمه را روی آن قرار می دهیم و پس از بستن درب، 45 دقیقه زمان می دهیم تا کاملا بپزد. پس از این مدت، با سیخ چوبی داخل مایع کیک می زنیم و بیرون می آوریم، اگر سیخ کاملا تمیز بیرون آمد بدان معناست که کیک آماده است.

روش پخت داخل فر

ابتدا فر را روشن کرده و برای مدت 15 دقیقه، در دمای 170درجه تنظیم می کنیم تا کاملا گرم شود. سپس قالب را داخل فر قرار می دهیم  و اجازه می دهیم تا یک ساعت بپزد. سپس خلال چوبی را در آن فرو می کنیم و اگر مایع به آن نچسبد یعنی کیک کاملا پخته است.

 

دستور پخت کیک کاکائویی

دستور پخت کیک شکلاتی

مواد لازم: آرد: یک لیوان-شکر: نصف لیوان-آب ولرم: یک سوم لیوان-روغن: یک سوم لیوان-بکینگ پودر: یک و نیم قاشق چای خوری-وانیل: نوک قاشق چای خوری-پودر کاکائو: یک و نیم قاشق غذا خوری-تخم مرغ: دو عدد

مواد لازم برای پخت کیک خانگی با طعم کاکائو

آرد: یک لیوان
شکر: نصف لیوان
آب ولرم: یک سوم لیوان
روغن یک سوم لیوان
بکینگ پودر: یک و نیم قاشق چای خوری
وانیل: نوک قاشق چای خوری
پودر کاکائو: یک و نیم قاشق غذا خوری
تخم مرغ: دو عدد

نحوه پخت

ابتدا تخم مرغ، شکر و وانیل را با همزن دستی یا برقی، به مدت 3 دقیقه مخلوط می کنیم. سپس روغن را به آن افزوده و 1 دقیقه دیگر آن ها را هم می زنیم. در این مرحله، آب ولرم را به مواد می افزاییم و مجددا هم می زنیم. در نهایت، مخلوط آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو را الک کرده و تمامی مواد را با هم مخلوط می کنیم. برای پخت این کیک بر روی شعله گاز، باید ابتدا یک قاشق غذاخوری روغن را داخل تابه بریزید و بگذارید تا خوب داغ شود، سپس مایع کیک را داخل آن بریزید. اما اگر کیک را در قالب و داخل فر می پزید، ابتدا قالب را چرب و سپس آردپاشی کنید و مایع کیک را در آن بریزید.

روش پخت روی گاز

شعله پخش کن را با حرارت ملایم روی شعله متوسط گاز می گذاریم تا گرم شود، سپس تابه را روی آن می گذاریم و روی درب آن را نیز با دمکنی می پوشانیم. پخت کیک با این روش در حدود 20 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید. پس از گذشت این مدت درب آن را باز می کنیم، اگر روی کیک خشک شده باشد سیخ چوبی را داخل آن فرو کرده و خارج می کنیم، اگر تمیز بود یعنی پخت کیک کامل شده است.

روش پخت داخل فر

ابتدا فر را در دمای 170 درجه گرم می کنیم، سپس قالب رو داخل آن می گذاریم و پس از 20 الی 30 دقیقه آن را بیرون می آوریم. حال سیخ چوبی را در آن فرو می کنیم و اگر تمیز بیرون آمد بدان معناست که کیک شما آماده است.

پس از پخت کامل، باید اجازه دهید تا کیک کاملا خنک شود تا بتوانید آن را از تابه یا قالب خارج نمایید. برای تزئین این کیک می توانید مقداری شکلات تخته ای را بنماری کرده، کمی روغن مایع به آن بیفزایید و روی کیک پخش کنید. در نهایت نیز کمی شکلات تخته ای را با چاقو خرد کرده و روی کیک بریزید.

 

دستور پخت کیک وانیل

دستور پخت کیک وانیلی

مواد لازم: تخم مرغ :۳ عدد -آرد :1 پیمانه-شکر:1 پیمانه سرخالی-بکینگ پودر: 1 قاشق چای خوری سر پر-وانیل: یک هشتم قاشق چای خوری-آب جوش: یک چهارم پیمانه-روغن: یک چهارم پیمانه

مواد لازم برای پخت کیک خانگی با طعم وانیل

تخم مرغ :۳ عدد
آرد :1 پیمانه
شکر:1 پیمانه سرخالی
بکینگ پودر: 1 قاشق چای خوری سر پر
وانیل: یک هشتم قاشق چای خوری
آب جوش: یک چهارم پیمانه
روغن: یک چهارم پیمانه

خرید پودر وانیل با بهترین کیفیت همینجا از فروشگاه انعکاس. برای خرید روی لینک آبی رنگ بزنید.

دستور پخت

تخم مرغ ها، شکر و وانیل را به مدت 2 دقیقه با همزن مخلوط می کنیم، آب جوش را به آن ها اضافه کرده و مایع را به مدت 5 دقیقه هم می زنیم، در نهایت روغن را به مواد اضافه کرده و در حد چند ثانیه بهم می زنیم تا پف آن از بین نرود. در این مرحله 1 لیوان آرد را به همراه بکینگ پودر الک کرده، به مایع اضافه می کنیم و با همزن مخلوط می کنیم. حال مواد کیک را داخل قالبی که از قبل در آن کاغذ روغنی انداخته ایم می ریزیم.

روش پخت روی گاز

یک قابلمه بزرگتر از قالب کیک را به مدت بیست دقیقه و روی شعله پخش کن و شعله متوسط با حرارت ملایم می گذاریم تا گرم شود، سپس قالب کیک را داخل آن قرار می دهیم و درب قابلمه را با دمکنی می پوشانیم. پس از بستن درب قابلمه، اجازه می دهیم تا کیک به مدت 1 ساعت بپزد. پس از این مدت، اگر روی کیک خشک بود، یعنی آماده است.

روش پخت داخل فر

فر را به مدت 15 دقیقه با حرارت 170 درجه گرم می کنیم. قالب کیک را به مدت 45 الی 60 دقیقه در طبقه وسط قرار می دهیم تا بپزد. پس از 45 دقیقه، سیخ چوبی را در داخل کیک فرو کرده و بیرون می آوریم، اگر تمیز بود یعنی کیک کاملا پخته است.

 

در این مطلب با مواد لازم و دستور پخت کیک خانگی با طعم های توت فرنگی، کاکائویی و وانیلی آشنا شدیم. استفاده از مواد اولیه باکیفیت، نقش مهمی در طعم و مزه کیک ایجاد می کند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.