سلامت

نحوه ضدعفونی کردن آجیل در روز های کرونایی

3 روش برای ضدعفونی کردن آجیل

نحوه ضدعفونی کردن آجیل

آجیل، یکی از انواع خوراکی ها و تنقلاتی است که در آئین رسمی و باستانی ایرانی، برای پذیرایی از میهمانان و یکی از ارکان اصلی شب یلدا، عید نوروز و چهارشنبه سوری شناخته می شود. انواع آجیل، عموما دارای پوسته ای هستند که از آنها در برابر عوامل محیطی و همچنین انواع میکروب و … محافظت می کند. این پوسته در هنگام مصرف آجیل شکسته و مغز آجیل به صورت تازه و بهداشتی از آن خارج می شود. با این حال، برخی از انواع مغزیجات و همچنین برخی انواع تخمه های گیاهی، بدون شکستن یا جدا کردن پوست، مصرف می شوند. به همین دلیل برخی افراد، انواع آجیل مصرفی خود را پس از تهیه، ضدعفونی و سپس مصرف می کنند. راه های زیادی برای ضدعفونی کردن انواع آجیل وجود دارد که ما در ادامه این مطلب به بررسی چند مورد از آنها خواهیم پرداخت. این مقاله رو تا انتها بخوانید تا بهترین روش های ضدعفونی کردن آجیل را به خوبی یاد بگیرید.

اهمیت ضدعفونی کردن آجیل

ضدعفونی کردن آجیل در بسته بندی

با شیوع و گسترش همه گیری ویروس کرونا که با نام رسمی کوید 19 نیز شناخته می شود، ضرورت ضدعفونی کردن مداوم دست ها، سطوح و همچنین انواع موادغذایی بسته بندی شده که از فروشگاه ها و … خریداری می شوند، افزایش یافت. اما موضوع ضد عفونی کردن موادغذایی مانند آجیل، تا حدودی پیچیده تر است. زیرا انواع آجیل، عموما به صورت باز و فله ای در فروشگاه های آجیل و خشکبار به فروش می رسد. بنابراین امکان ضدعفونی با الکل یا دیگر مواد ضدعفونی کننده و حتی شستن آنها، وجود ندارد.

توجه به این نکته ضروری است که سازمان بهداشت جهانی، امکان انتقال بیماری کوید 19 از طریق آب و غذا را رد و ادعا کرده که این ویروس تنها با تماس نزدیک با فرد مبتلا، عدم رعایت نکات بهداشتی، تماس دست آلوده با چشم، بینی و دهان یا تنفض ذرات معلق در محیط و هوا، به بدن افراد وارد می شود. شاید فکر کنید که با این توصیف، امکان ابتلا به این ویروس از طریق مصرف انواع موادغذایی امکان پذیر نخواهد بود. اما همانطور که پیشتر اشاره کردیم، مواد غذایی مانند آجیل که عموما در فضای آزاد در فروشگاه ها قرار دارند. بنابراین ممکن است ویروس و آلودگی ها بر روی آنها نشسته (ناقل مکانیکی) و با لمس کردن، به دست و بدن راه یابد.

طبیعی است که اگر افراد، آجیل مصرفی خود را از کارخانجات و صنایع غذایی تولید کننده آجیل خریداری کنند، محصول بسته بندی شده و کاملا بهداشتی در اختیار خواهند داشت که به دلیل وجود بسته بندی مناسب، علاوه بر عدم جذب میکروب، باکتری و ویروس های موجود در محیط، قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن را نیز خواهند داشت.

نحوه ضدعفونی کردن آجیل

به طور کلی نحوه ضدعفونی آجیل و خشکبار مختلف، عبارت است از:

1. شستن اقلامی که قابلیت شستشو دارند (مانند بسته بندی)

شستشو و آبکش کردن آجیل در بسته بندی با مواد شوینده همانند ترکیب مایع ظرف شویی با وایتکس، باعث از بین رفتن ویروس کرونا میشود و امکان انتقال ویروس توسط خشکبار و آجیل را تا حد زیادی کاهش می دهد.

2. حرارت دهی بهترین روش ضدعفونی کردن آجیل

ویروس کرونا، به حرارت و دمای بالا حساس بوده و در شرایطی که دمای محیط زیاد باشد، قادر به تحمل آن نیست و نابود میشود. بنابراین شما می توانید انواع آجیل را درون تابه یا قابلمه بریزید، کمی آب به آن اضافه کنید و برای مدت چند دقیقه روی حرارت اجاق حرارت دهید. با افزودن مایعاتی مانند آب، آبلیمو یا آب نارنج و تبخیر آنها، حرارت زیادی تولید می شود که می تواند ویروس را از بین ببرد.

این پست حتما به دردتان میخورد!


یکی دیگر از راه های حرارت دادن آجیل، قرار دادن آنها در مایکروویو برای چند دقیقه است. شما همچنین می توانید انواع آجیل را به روش های دیگری که آنها را برای مدتی در معرض حرارت بیش از 50 درجه سانتی گراد قرار دهد، نیز حرارت دهید. بنابراین روش هایی مانند تفت یا بو دادن آجیل، تا حد زیادی به سلامتی و از بین بردن ویروس کمک می کند.

3. قرار دادن در هوای آزاد آخرین روش موثر در ضدعفونی کردن آجیل

اگر ویروس کرونا برای مدت زمان نسبتا طولانی در دمای محیط قرار گیرد، از بین می رود بنابراین، یکی از ساده ترین روش ها برای ضدعفونی آجیل آن است که خشکبار و اجیل خریداری شده را در ظرفی مسطح بریزید و در معرض هوای آزاد قرار دهید. پس از گذشت 48 ساعت، آجیل شما ضدعفونی شده و قابل استفاده خواهد بود.

توصیه هایی برای خرید آجیل سالم

استفاده از ماسک برای جلوگیری از ابتلا

اگر قصد خرید آجیل شب عید، شب یلدا و …. را دارید، با رعایت نکات زیر قادر به خرید محصولی سالم و بهداشتی خواهید بود:

  • رعایت فاصله اجتماعی در هنگام خرید آجیل از فروشگاه ها (حداقل 1 متر)
  • رعایت نکات بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک و دستکش برای عدم انتقال احتمالی ویروس از محیط بیرون از خانه به داخل و روی آجیل
  • تهیه آجیل بسته بندی و غیر فله

به طور کلی، بهترین روش برای خرید آجیلی سالم و بهداشتی، خرید اینترنتی انواع آجیل و خشکبار است! چرا که در این صورت شما در محیط شلوغ و پر رفت و آمد آجیل فروشی ها قرار نگرفته، خطر ابتلای شخص به ویروس و همچنین خرید محصولاتی با احتمال آلودیگر به ویروس وجود نخواهد داشت. زیرا محصولات خریداری شده، در بسته بندی های مختلف، با گریدهای وزنی گوناگون ارائه می شوند و چون با روش های مکانیزه تولید و بسته بندی شده اند، امکان انتقال ویروس در آنها بسیار ناچیز است.

با این حال، شما می توانید با کمک روش هایی که در این مقاله معرفی کردیم، اقدام به ضدعفونی کردن آجیل کنید و محصولی سالم و بهداشتی را برای مصرف خانواده و عزیزانتان فراهم آورید. اگر به دنبال آجیل منحصر بفرد در کیفیت بالا و بهداشتی هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از آجیل انعکاس است. برای کسب اطلاع بیشتر روی لینک خرید آجیل بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.