راهنمای خرید, مقاله های انعکاس

معرفی انواع سوخاری ، مرینت ها و روکش ها

انواع مرغ سوخاری مرینیت و روکش

معرفی انواع سوخاری، مرینت ها و روکش ها

احتمالا شما نیز تاکنون با اصطلاحاتی همچون مرینه، آرد و پودر سوخاری و همچنین روکش ها مواجه شده اید. ما قصد داریم تا در ادامه این مطلب به معرفی انواع سوخاری و این اصطلاحات و مواد مورد استفاده در آشپزی بپردازیم.

تعریف مرینه، پودر و آرد سوخاری، پیرداست یا تمپورا

مرینه ها، موادی هستند که برای طعم دار نمودن انواع گوشت از جمله مرغ، ماهی و گوشت قرمز و برای تهیه غذاهای فست فودی به کار می روند. مواد اولیه مرینه، با فرمول خاصی همراه با آب و آبلیمو مزه دار یا مرینت می کنند. آرد سوخاری و پودر سوخاری نیز هر دو ماده ای هستند که برای تهیه انواع غذاهای سوخاری به کار می روند. تفاوت آن ها نیز در این است که برای تهیه آرد سوخاری، ابتدا نان حجیم تولید می شود، سپس در برابر گرما، رطوبت خود را از دست داده، خشک می شود و پس از آسیاب شدن، به آرد سوخاری تبدیل می شود. اما پودر سوخاری با فرآیند خاصی و به صورت آرد یا پرک تولید می شود. پیرداست یا تمپورا نیز ماده ای فرآوری شده هستند که برای چسبندگی مواد سوخاری به انواع و به عنوان جایگزین تخم مرغ به کار می روند.

انواع سوخاری، مرینه و روکش ها

 

پودر سوخاری ساده

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، پودر سوخاری، با فرآیند ویژه ای تهیه می شود و به آن ادویه یا افزودنی خاصی نیز اضافه نمی شود. به همین دلیل نیز طعم و عطر آن کاملا ملایم بوده و هیچ گونه رنگ خاصی نیز ندارد.

پودر سوخاری نارنجی

خرید پودر سوخاری نارنجی

خرید سوخاری نارنجی انعکاس

پودر سوخاری نارنجی، با کمک رنگ طبیعی فلفل دلمه ای قرمز رنگ که اصطلاحا پاپریکا نامیده می شود، تهیه می شود. رنگ این پودر، تاثیر مستقیمی برای ایجاد ظاهر خاص و زیبا و همچنین بالا بردن اشتهای افراد دارد.

پودر سوخاری طلایی

پودر سوخاری طلایی، همانطور که از نام آن پیداست دارای رنگ قهوه ای روشن و عطر و طعم تند و اسپایسی می باشد. این رنگ در اثر حرارت مجدد به این شکل در می آید.

مرینیت فیله استریپس

بهترین زمان برای استفاده از مرینه فیله استریپس، در زمان آماده سازی انواع فیله مرغ، استریپس و مرغ پاپ کورنی است. شما باید برای تهیه یک فیله استریپس خوش طعم و ترد، مقدار 25 گرم از مرینیت استریپس را داخل ظرفی ریخته و 175 گرم آب و 10 گرم آبلیمو به آن اضافه کرده و کاملا مواد را مخلوط کنید. حالا 1 کیلوگرم فیله مرغ را به مواد اضافه کنید و آن قدر با دست بهم بزنید تا فیله ها کاملا یکنواخت، به مواد آغشته شوند. در نهایت نیز ظرف حاوی فیله را به مدت 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

پودر سوخاری زرد

این نوع پودر سوخاری، طعم دهنده جالبی برای برخی غذاها همانند انواع مرغ و ماهی سوخاری، فست فودها، کنتاکی ها و غیره است. نام این پودر نیز به دلیل رنگ زرد آن بوده که آن هم به دلیل وجود زردچوبه در ترکیبات ادویه ای آن می باشد.

چسب پیرداست

خرید ادویه پیرداست

همانطور که پیشتر اشاره کردیم این نوع مواد به عنوان جایگزین تخم مرغ به کار می روند. بهترین زمان برای مصرف چسب پیرداست، در زمان آماده سازی انواع غذاهای سوخاری است و شما می توانید آن را با نسبت 1 به 20 با آب حاوی تکه های یخ استفاده کنید. چسب پیرداست بهترین جایگزین برای تخم مرغ! برای خرید آن روی لینک پیرداست بزنید.

پودر سوخاری نرمال

این نوع پودر سوخاری، رنگ و بوی خاصی ندارد و شما می توانید پس از حل کردن مقدار از آن در شیر یا آب جوش، از مخلوط حاصل برای سوخاری نمودن انواع مرغ و ماهی استفاده کنید.

پودر سوخاری سبز

پودر سوخاری سبز نیز همانند دیگر انواع پودرهای رنگی سوخاری، دارای خواص و ادویه های منحصر بفردی است و رنگ سبز آن نیز به دلیل وجود برخی سبزیجات معطر در ترکیب ادویه جات آن است.

پودر سوخاری اسپایسی

پودر سوخاری اسپایسی، نسبت به سوخاری های دیگر کمی تند و تیزتر است و شما می توانید آن را برای آماده سازی و سوخاری کردن انواع گوشت و مواد غذایی مختلف به کار برید.

روکش نرمال

این روکش را برای گوشت مرغ به کار می برند و نسبت ترکیب آن به صورت 1 به 10 با آرد نول می باشد. تکه های مرینه شده را در روکش بصورت چرخشی حرکت می دهیم، سپس داخل ظرف آب قرار داده، مجددا از آب خارج کرده و بار دیگر عمل چرخش را انجام می دهیم و در نهایت داخل روکش می چرخانیم. با تکان دادن آن آرد اضافه آن را می گیریم و داخل سرخ کن با درجه حرارت 170 درجه سانتی گراد به مدت 20 تا 30 دقیقه قرار می دهیم.

روکش اسپایسی

نحوه استفاده از این روکش نیز همانند روکش نرمال است و تنها تفاوت آن ها در طعم و مزه تندی این نوع روکش است که آن را برای تهیه غذاهای سوخاری تند و تیز مناسب تر می سازد. همچنین باید توجه کنید که درجه حرارت مورد نیاز برای کار با این روکش 170 درجه سانتی گراد به مدت 5 تا 7 دقیقه و برای روکش فیله استریپس 180 درجه سانتی گراد و مدت 15 دقیقه است.

مرینت اسپایسی

این نوع مرینه برای مرغ، فیله استریپس و زینگر به کار می رود. برای یک عدد مرغ 1300 تا 1500 گرمی شما به 30 گرم مرینه، 50 گرم آب و 10 گرم آبلیمو نیاز دارید. مرغ را داخل ظرف ریخته، مرینه اسپایسی، آب و آبلیمو را به آن اضافه می کنیم و به مدت 15 دقیقه زمان می دهیم تا مرینت شود. سپس مواد را داخل کیسه می ریزیم و مدت 3 ساعت داخل یخچال نگهداری می کنیم تا تکه های مرغ کاملا ترد و طعم دار شوند.

مرینیت نرمال

این نوع مرینت نیز دقیقا عملکرد مرینت اسپایسی را داشته و تنها تفاوت آن، نداشتن طعم تند و اسپایسی است. بنابراین شما می توانید این مرینه را برای تهیه دیگر انواع غذاها نیز به کار برید و در نهایت طعمی ملایم و متعادل داشته باشید.

شما می توانید تمامی این محصولات را در گریدهای وزنی و بسته بندی های مختلف، از فروشگاه اینترنتی مجموعه غذایی انعکاس خریداری نمایید. محصول مورد نظر شما، پس از ثبت سفارش در اسرع وقت و درب منزل به شما تحویل داده می شود.

برای خرید انواع مرینیت و روکش کافیست روی لینک خرید مرینیت و روکش بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.