راهنمای خرید, مقاله های انعکاس

ادویه فست فودی | ادویه های مناسب فست فود کدامند؟

ادویه فست فوی مناسب ترین ادویه های فست فود کدام اند؟

ادویه های مناسب فست فود کدامند؟

فست فود نوعی غذای تولید انبوه است که برای فروش و با اولویت بالا بودن سرعت پخت و سرویس دهی ارائه می شود. این غذاها در اصل به عنوان یک استراتژی تجاری برای پذیرایی از تعداد بیشتری از مسافران، افراد و کارگران روزمزدی که اغلب وقت نداشتند در یک رستوران یا غذاخوری بنشینند و منتظر آماده شدن وعده غذایی خود باشند، ایجاد شد. این قبیل افراد در واقع، مشتریانی هستند که مدت زمان بسیار محدودی برای غذا خوردن دارند و به همین دلیل نیز سرویس دهی به آنان باید در زمان سریعتری صورت گیرد. اما نکته جالب توجه اینجاست که این غذاها به سرعت در اقصی نقاط جهان مورد توجه قرار گرفته و محبوبیت خاصی بدست آوردند. همین امر نیز موجب شد تا فست فود به یک صنعت چند میلیارد دلاری تبدیل شود. فست فودها که شامل انواع پیتزا، برگر، پاستا، ساندویچ، کنتاکی، غذاهای سوخاری و انواع سیب زمینی سرخ کرده هستند را می توان علاوه بر فست فودی ها، از کافه ها و فودکورت ها نیز تهیه کرد. اما برخی افراد نیز علاقه مند هستند تا آن ها را در منزل طبخ و تهیه کنند تا از سلامت و بهداشت آن ها اطمینان داشته باشند. در این میان یکی از مهمترین نکات برای تهیه غذایی خوش عطر و طعم، استفاده از چاشنی و ادویه فست فود است. به همین دلیل نیز ما در ادامه این مطلب به معرفی ادویه فست فودی خواهیم پرداخت.

برترین ادویه فست فودی

ادویه فست فودی

طبیعی است که نمی توان تنها یک ادویه خاص را به عنوان برترین ادویه فست فود دانست. چرا که غذاهای فست فودی نیز با توجه به پایه و ترکیباتی که دارند، با ادویه های مختلفی سازگاری پیدا می کنند. برخی از ادویه های مناسب فست فود عبارتند از:

ادویه فست فود آرومات

خرید آرومات انعکاس

آرومات را می توان به عنوان یکی از چاشنی ها و ادویه جات فست فود که می توان آن را بر روی انواع غذاهای سرخ کردنی و حتی سالاد و غیره نیز استفاده کرد، به شمار آورد. این ادویه دارای ترکیباتی همچون نمک، آرد ذرت، گلوتامات منوسدیم، عصاره مخمر، طعم دهنده ها، چربی گیاهی، برخی سبزیجات معطر، لسیتین سویا، سیر و غیره می باشد و شما می توانید آن را برای مزه دار کردن انواع سس ها، اردورها، پیش غذا و انواع خوراک اسنکی به کار برد.

ادویه کنتاکی

ادویه کنتاکی انعکاس

ادویه کنتاکی، برای طعم دار کردن و سوخاری نمودن انواع غذاها و گریل کردن انواع استیک نیز به کار برده می شود. این ادویه فست فود دارای ترکیباتی همچون پودر سوخاری، آویشن، زردچوبه، پودر سیر، پودر پیاز، شنبلیله، شوید، گرام ماسالا، نمک، فلفل و غیره می باشد و حتی می توانید آن را با ادویه سوخاری نیز مخلوط کرده و سپس گوشت یا ماده غذایی مورد نظر را با آن ها کنتاکی کنید.

با آشپز شدن یک کلیک فاصله دارید! آموزش آشپزی

ادویه فست فود ایتالیایی

خرید ادویه ایتالیایی

ادویه ایتالیایی را می توان جزو ادویه جات مناسب فست فود دانست که برای تهیه انواع پیتزا، اسنک، اسپاگتی، ماکارونی، لازانیا، سالاد و غیره از آن استفاده کرد. این ادویه شامل ترکیباتی همچون فلفل سفید، سیاه، پر لیمو عمانی، هل، دارچین، تخم گشنیز، لیمو ترش، زیره، ریحان بنفش، کرفس، شنبلیله، سبزیجات معطر و غیره می باشد. شما می توانید این ادویه را در هنگام سرو بر روی غذا بپاشید و از عطر و طعم دلنیشین آن لذت ببرید.

ادویه پاستا

خرید ادویه پاستا

پاستا نامی است که به انواع خوراک های شبیه پاستا همچون ماکارونی، لازانیا و غیره اطلاق می شود. این غذاها در اقصی نقاط جهان طرفداران بسیاری دارند و جز فست فودها نیز محسوب می شوند. ادویه پاستا نیز یکی به عنوان یکی از گزینه ها برای برترین ادویه فست فود شامل مخلوطی از فلفل سیاه، سفید، خردل، لیمو عمانی، هل، دارچین، تخم گشنیز، زیره، لیموترش، ریحان، کرفس و دیگر سبزیجات معطر می باشد و می توانید آن را برای سرو انواع پاستا به کار برید.

ادویه پاستا مناسب برای پاستا و ماکارانی. خرید ادویه پاستا

ادویه همبرگر

خرید ادویه همبرگر | معرفی ادویه فست فودی

این روزها کمتر کسی وجود دارد که به انواع برگرها علاقه مند نباشد. همبرگرها را می توان محبوب ترین نوع فست فود دانست و این غذا در شرایط مختلف یکی از اولویت های اصلی افراد برای تهیه و یا سفارش فست فود می باشد. ادویه همبرگر، نوعی ادویه ترکیبی است که شامل فلفل سیاه، پول بیبر، جوزهندی، کاری، پودر سیر، پیاز، گرام ماسالا، آویشن، جعفری و دیگر سبزیجات معطر است و می توانید آن را برای آماده سازی انواع برگر، به مواد اولیه خود اضافه کنید و شاهد عطر و طعمی فوق العاده بی نظیر باشید.

ادویه فلافل

ادویه فلافل انعکاس | ادویه فست فود

فلافل یکی از غذاهای محبوب در خاورمیانه است که به دلیل عطر و طعم جالبی که دارد در دیگر نقاط جهان نیز مشهور شده و حتی به یکی از غذاهای محبوب خیابانی نیز تبدیل شده است. پایه فلافل، نخود پخته است و طعم اصلی آن نیز از ادویه جاتی که به آن افزوده می شوند، حاصل می شود. شما می توانید از ادویه ترکیبی فلافل که جزو آن را به عنوان ادویه فست فود نیز می شناسند و دارای ترکیباتی همچون زیره، زنجبیل، کاری، فلفل قرمز، تخم گشنیز، پودر سیر، پیاز و غیره می باشد، برای آماده سازی مواد فلافل استفاده کنید و سپس آن ها را قالب بزنید و سرخ کنید.

در این مطلب به معرفی ادویه های مناسب فست فود پرداختیم و تا حدودی با خواص و ترکیبات آن ها نیز آشنا شدیم. بهترین ادویه های ترکیبی را از ما بخواهید. خرید ادویه ترکیبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.