آموزش آشپزی, مقاله های انعکاس

انواع پیاز معرفی آن| تفاوت های پیاز ها در چیست؟

معرفی انواع پیاز و بررسی تک تک آنها

معرفی انواع پیاز

پیاز، یکی از پرکاربردترین صیفی جات و سبزیجات در آشپزی است و تقریبا در بسیاری از غذاها به شکل های گوناگون به کار برده می شود. احتمالا شما نیز تاکنون در هنگام خرید پیاز، با شکل های مختلف آن ها مواجه شده اید و این سوال برایتان ایجاد شده است که این پیازها چه خصوصیاتی دارند و تفاوت آن ها با یکدیگر در چیست؟ به همین دلیل، ما نیز در ادامه این مطلب قصد داریم تا به معرفی انواع پیاز و کاربردهای آن ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع پیاز ها کدام اند و جه تفاوتی با هم دارند؟

پیاز زرد

پیاز زرد انواع پیاز

این نوع پیاز را به عنوان معروف ترین عضر خانواده پیازها می شناسند. پوست پیاز زرد، رنگ قهوه ای مایل به طلایی دارد و لایه های داخلی آن نیز، سفید مایل به زرد است. پیاز زرد، بوی تند و تیزی دارد و می توانید آن را به سادگی برای پخت و پز و تهیه انواع غذاها همانند کباب، شامی، سس ها و انواع سوپ نیز به کار برید.

پیاز قرمز

پیاز قرمز

همانطور که از نام آن پیداست، پیاز قرمز به رنگ بنفش مایل به قرمز بوده و دارای پوشش مخملی و مغز سفید رنگ است. این نوع پیاز، دارای طعمی ملایم و شیرین است و به همین دلیل نیز آن را بیشتر به صورت خام، مصرف می کنند. پیاز قرمز، نسبت به انواع پیازهای دیگر همچون پیاز سفید و زرد، فلانوئید و فیبر بیشتری دارد و به دلیل رنگ زیبای آن، می توانید آن را برای تزئین بشقاب های غذا، استفاده کنید. این پیاز برای غذاهای کبابی، سالادها، ساندویچ ها، ترشی و غیره بسیار مناسب است و تمام طول سال می توانید آن را در بازار پیدا کنید. یکی دیگر از مزایای پیاز قرمز، آن است که این نوع پیاز ماندگاری بالایی دارد و می توانید آن را برای مدت 3 الی 4 ماه در دمای خانه و آشپزخانه نگهداری کنید.

پیاز سفید

پیاز سفید

پیاز سفید، به دلیل داشتن پوستی سفید اینگونه نام گذاری شده و دارای طعمی ملایم و خنک می باشد. در عین حال، این نوع پیاز ترد ترین و تند ترین نوع پیاز است و از حیث شیرین تر بودن پیاز سفید و ماندگاری کمتر آن نسبت به پیاز زرد با آن تفاوت دارد. پیاز سفید نیز همانند پیاز قرمز، به دلیل داشتن قند بیشتر و به طور کلی شیرینی بیشتر، برای مصرف به صورت خام مناسب ترند. به همین دلیل نیز کاربردهای نسبتا مشترکی دارند و می توانید پیاز سفید را برای تهیه غذاهای تند و تیز مانند غذاهای مکزیکی، سالسا و چاتنی به کار برید. جالب است بدانید که پیازهای سفید کوچک را می توان برای تهیه سوپ، کاسرول و تاس کباب استفاده کرد و آن ها را با نام پیاز آب پز نیز می شناسند. گاهی اوقات استفاده از پودر پیاز بسیار بهتر از خود پیاز است. بنابراین انعکاس در خدمت شماست تا بهترین نوع پودر پیاز را معرفی کند. برای اطلاع بیشتر از این محصول روی لینک پودر پیاز بزنید.

پیاز شیرین یا والدیا جزئی مهم از انواع پیاز

پیاز شیرین

پیاز شیرین، اصالتا مربوط به کشور آمریکا می باشد و اولین بار در منطقه جنوب شرقی ایالت جورجیا کشت شده است. این نوع پیاز شیرین، ترد و آبدار بوده و طعم آن نیز کمی تند است. پیاز شیرین، همانطور که از نام آن پیداست دارای قند و طعم شیرینی است که آن را برای تهیه پیاز کاراملی، بسیار مناسب می باشد. به طور کلی این نوع پیاز را می توان برای سرخ کردن، تهیه حلقه های سوخاری، گراتین و تهیه سبزیجات پخته به کار برد.

پیازچه

پیازچه

پیازچه، که آن را پیاز سبز نیز می نامند دارای برگ های سبز بلندی است که در انتهای آن یک پیاز کوچک و کشیده قرار دارد. در ایران، معمولا از پیازچه در ترکیب سبزی خوردن و انواع سالاد استفاده می شود و برگ های آن را در ترکیب کوکو سبزی نیز یافت کرد. بخش سفید رنگ پیازچه، دارای طعمی تند و تیز است و می توانید آن را برای خوش عطر و طعم نمودن غذاها به کار برید.

پیاز بهاری

این نوع پیاز، شباهت بسیاری به پیازچه دارد و تفاوت آن ها در این است که بخش پیاز موجود در آن، نسبت به پیازچه بزرگتر و گردتر است. جالب است بدانید که پیاز بهاری، نوع خاصی از پیاز نیست و همان پیازهای زرد، قرمز و سفید است که آن را پیش از رسیدن کامل و زودتر از موعد برداشت می کنند. پیاز بهاری را می توان به صورت کبابی و برگ های آن را برای تهیه انواع کوکو نیز به کار برد.

تره فرنگی جزئی دیگر از انواع پیاز

یکی دیگر از انواع پیاز، تره فرنگی است که دارای طعمی خاص بوده و آن را برای تهیه سوپ های خامه اس و انواع کوکوهای خوش عطر و طعم به کار می برند.

موسیر

موسیر

موسیرها، نوع دیگری از انواع پیازها هستند که ابعاد بسیار کوچکی داشته و به عنوان ملایم ترین نوع پیاز شناخته می شوند. از موسیرها به صورت ترکیب با ماست و ترشی استفاده می شود. با استفاده از موسیر میتوانید بهترین طعم را به ماست خود بدهید. برای اطلاع بیشتر روی لینک موسیر بزنید.

در این مقاله، سعی کردیم تا انواع پیاز و خصوصیت های آن ها را برای شما شرح دهیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت کافی برده باشید و با ما در دیگر مقالات وبسایت مجموعه انعکاس همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.