آموزش آشپزی, مقاله های انعکاس

دستور پخت استیک گوشت و معرفی انواع استیک

دستور پخت استیک گوشت

دستور پخت استیک گوشت در انواع مختلف

استیک گوشت یکی از غذاهای لذیذ، محبوب، پرطرفدار و همچنین گران قیمت در سراسر جهان است و به عنوان غذایی لوکس در رستوران های ایرانی و خارجی سرو می شود. از آنجا که گوشت قرمز، طبع سرد و همچنین بوی زهم و نه چندان مطلوبی دارد، پخت استیک گوشت به مهارت کافی و استفاده از ادویه جات مخصوصی نیاز دارد تا طبع سرد غذا تعدیل شده و بوی ناخوشایند گوشت نیز به عطر و طعمی دلپذیر و مطبوع تبدیل شود. در همین راستا، صنایع غذایی انعکاس نیز ادویه و چاشنی استیک گوشت انعکاس را برای استفاده در هنگام طبخ و تهیه این غذا تولید کرده است. ما نیز در ادامه این مطلب، دستور پخت استیک گوشت را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم.

انواع استیک گوشت

بطور کلی برای دسته بندی استیک گوشت از دو نوع دسته بندی استفاده میکنند که این دسته بندی ها بر اسا میزان پخت و نوع گوشت تقسیم میشوند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

انواع استیک بر اساس میزان پخت

استیک گوشت آماده شده

استیک خام

برخی افراد دوست دارند تا استیک شان کم پخته شود و نزدیک به خامی باشد. برای طبخ این نوع استیک باید داخل گوشت در حد گرم شدن و بیرون آن تا حد قهوه ای شدن پخته شود تا رنگ بخش های مرکزی آن قرمز روشن بوده و بافت آن نیز نرم باشد. اگر ضخامت گوشت استیک شما در حد 2.5 سانتی متر باشد، برای طبخ آن به صورت خام، کافی است آن را به مدت 5 دقیقه روی صفحه گریل قرار داده و سمت دیگر آن را نیز به مدت 3 دقیقه بپزید.

استیک با پخت بین خام و متوسط

برای پخت این نوع استیک باید قسمت مرکزی آن گرم شده و داخل آن صورتی رنگ شود، اطراف گوشت باید قهوه رنگ شود و دو طرف آن که در تماس با حرارت می باشد نیز به رنگ کاراملی برسد و خطوط گریل روی آن ها نمایان شود. این استیک پس از پخت تا حدودی نرم است و بافت ارتجاعی خود را حفظ کرده است. برای طبخ استیک با ضخامت 2.5 سانتی متری باید یک طرف آن را به مدت 5 دقیقه و طرف دوم را نیز به مدت 4 دقیقه روی صفحه گریل قرار دهید.

استیک با پخت متوسط

نیمه پز

در این نوع استیک، باید لایه نسبتا ضخیمی از مرکز گوشت به رنگ صورتی باشد اما بیشتر بخش داخلی باید قهوه ای رنگ باشد و اطراف و سطح های جانبی آن نیز به رنگ قهوه ای پررنگ در بیاید. بافت گوشت در این نوع استیک حالت سفتی دارد و برای پخت استیکی به ضخامت 2.5 سانتی متر، باید یک طرف از گوشت را به مدت 6 دقیقه و سمت دیگر را به مدت 4 دقیقه روی صفحه گریل قرار دهید.

استیک با پخت بین متوسط و کامل

این نوع استیک تنها یک رگه نازک صورتی در میان خود دارد و بقیه بخش های آن کاملا قهوه ای رنگ بوده و بافت آن نیز کاملا سفت است. طرف اول این استیک را باید به مدت 7 دقیقه و طرف دوم آن را به مدت 5 دقیقه روی صفحه گریل قرار دهید.

استیک با پخت کامل

کاملا پخته شده

استیک کاملا پخته دارای بافت سفت و رنگی تماما قهوه ای است که سطح آن نسوخته باشد. طرف اول این استیک را به مدت 10 تا 12 دقیقه و طرف آن را به مدت 5 دقیقه روی صفحه گریل قرار دهید و تمام مدت به سطح بیرونی آن توجه کنید تا نسوزد.

انواع استیک بر اساس نوع گوشت

نحوه پخت استیک گوشت | صنایع غذایی انعکاس

  • استیک هَنگر که از برش ماهیچه متصل به دیافراگم تهیه و طبخ می شود.
  • استیک لندن برویل که گوشت آن دارای بافت فیبری و سختی است و باید پس از طعم دار شدن، تا حد کم پخت یا پخت متوسط طبخ شود.
  • استیک حبه ای که برشی از بخش راسته گاوی است و به سرعت می توان آن را تهیه نمود.
  • استیک دنده که شامل استخوان نیز هست و می توان آن را با گریل کردن و یا پخت در تابه، طبخ نمود.
  • استیک پورترهاوس نیز جزو استیک های استخوان دار بوده و از گوشت کمر گاو تهیه می شود. پورترهاوس را تا حدودی به استیک تی بُن می دانند اما این استیک نسبت به استیک تی بُن، فیله بیشتری دارد.
  • استیک راسته محدوده بین کمر و ناحیه سرینی گاو را راسته می نامند که از گوشت آن برای تهیه انواع مختلفی از استیک ها استفاده می شود. بخش های پایینی گوشت راسته، چندان در طبخ استیک به کار نمی رود اما بخش های پایانی آن که تردی کمتری نسبت به دیگر نواحی دارد، طعم دلچسبی داشته و بسیاری از استیک ها را از گوشت این بخش تهیه می کنند.
  • استیک ریب آی این استیک شامل استخوان نیست و از گوشت میان دنده های گاو یا گوساله تهیه می شود. البته چربی این استیک بسیار بالا بوده و آن را جزو استیک های آبدار به شمار می آورند. بافت این گوشت نسبت به فیله، سخت تر است و باید بهتر پخته شود.

در ادامه به بررسی دستور پخت استیک ریب آی خواهیم پرداخت.

دستور پخت استیک گوشت ریب آی

ابتدا به هر دو طرف گوشت، نمک و فلفل سیاه می زنیم و آن را با روغن زیتون، در ماهیتابه خیلی داغ سرخ می کنیم. طرف اول حدودا 2.5 الی 3 دقیقه به میزان لازم پخته می شود، پس از این مدل استیک را برگردانید و کره و سیر تازه را به ماهیتابه اضافه کنید. پس از گرم شدن کره و طعم گرفتن آن به کمک عطر سیر، کره های آب شده داخل ماهیتابه را روی گوشت بریزید. شما می توانید سمت دیگر استیک را نیز به مدت ۵ الی ۶ دقیقه روی شعله قرار دهید تا بپزد. (مدت زمان پخت استیک به سلیقه و ذائقه شما بستگی دارد) پس از پخت استیک، گوشت را از ماهیتابه خارج کنید و اجازه دهید تا استراحت کند و آب آن از دست نرود.

در این مرحله به کره و سیر داخل ماهیتابه مجددا مقداری کره، شیر و چاشنی استیک گوشت انعکاس را بیفزایید و اجازه دهید تا مواد با هم مخلوط و غلیظت شوند. حال می توانید مایع استیک را در بشقاب استیک و بر روی گوشت بریزید. در نهایت بشقاب استیک خود را با سبزیجات پخته شده ای همانند کلم بروکلی، گوجه های کوچک تزئینی و سیب زمینی کبابی مزین کنید و از عطر و طعم دلچسب استیک گوشت ریب آی لذت ببرید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.