آموزش آشپزی, مقاله های انعکاس

ترفند آشپزی بررسی 7 ترفند که با استفاده از آنها بهترین تجربه را کسب می‌کنید.

7 ترفند آشپزی معرفی و بررسی آنها

7 ترفند آشپزی مناسب شما

چه در امر آشپزی کاملاً تازه کار باشید یا بسیار ماهر، این احتمال وجود دارد که در حال حاضر زمانی بیش از آنچه ضروری است برای این کار صرف کنید. صرف نظر از اینکه با کدام یک از این نکات آشنا باشید یا خیر، چند ترفند آشپزی وجود دارد که همه ما می توانیم با رعایت کردن آن ها، همه چیز در آشپزخانه از جمله یخچال، فریزر و کابینت ها را کنترل کرده و به تهیه غذاهای حرفه ای تر و خوشمزه تری بپردازید.

برترین ترفند آشپزی

هرگز دستورالعمل پخت یک غذای جدید را در یک مهمانی امتحان نکنید!

توجه به این نکته بسیار ضروری است. چرا که شما برای اجرای گام به گام یک دستور پخت جدید، باید با تمام دقت و توجه کار کنید و اگر این کار را در زمان برگزاری یک مهمانی انجام دهید، باید به صورت تمام وقت در آشپزخانه حضور داشته باشید و به دیگر امور نیز توجهی نداشته باشید. از سوی دیگر ممکن است حتی با یک اشتباه کوچک، کل زحمات شما بر باد رود و نتیجه ای وحشتناک حاصل شود!

در آشپزی در جریان طبخ غذاها، طعم و مزه آن ها را کنترل کنید.

طعم دهی به غذا | ترفند آشپزی

اگر شما ساعت ها برای آماده سازی یک غذای فوق العاده زمان بگذارید اما در طی مراحل تهیه آن، طعم و مزه آن را چک نکرده باشید و در زمان مناسب اقدام به افزودن ادویه و چاشنی مناسب نکرده باشید، در نهایت با چشیدن آن کاملا ناامید خواهید شد. به همین دلیل بهتر است در تمامی مراحل طعم غذا را کنترل کنید تا در صورت بروز اشتباه، زودتر متوجه آن شوید و اقدامات لازم برای طعم دار کردن آن را انجام دهید. توصیه ما به شما این است که این نکته را برای تهیه انواع غذاها، خوراک ها، نوشیدنی ها و میان وعده ها نیز رعایت کنید.

به مقاله دستور پخت سوپ جو هم نگاهی بیاندازید.

قبل از شروع کار، کل دستورالعمل را بخوانید.

شاید این نکته در نظر شما چندان مهم نباشد، اما اگر پیش از تهیه هر غذا یا خوراکی، حتی یک بار هم دستور پخت آن را به طور کامل مطالعه نکرده باشید، ممکن است در میانه کار و درست در لحظه ای حساس، که به افزودن یک ماده خاص نیاز دارید، متوجه می شوید که آن را در منزل ندارید! حال اگر از مدت زمان لازم برای خارج شدن از منزل و تهیه این ماده صرف نظر کنیم، ممکن است دیگر موادی که تا به این لحظه آماده کرده اید، خراب شوند و دیگر نتوانید از آن ها برای ادامه دستور استفاده کنید!

چاقوهای آشپزی و کاربرد آن ها را بشناسید.

شما باید بدانید که چاقوهای مختلفی که در ست چاقوی آشپزخانه وجود دارند، چه تفاوتی با یکدیگر دارند و برای مراقبت از آن ها باید چه کاری انجام دهید. همچنین بهتر است تا پیش از استفاده از هر چاقو، با استفاده از منابع مختلفی که در اینترنت وجود دارند، نحوه استفاده از آن چاقو برای خرد کردن، برش زدن و دیگر قابلیت های آن چاقو را تمرین کنید. هنگامی که در استفاده از چاقوهای مختلف به مهارت لازم دست یابید، مدت زمان آماده سازی موادغذایی برای شما کوتاه تر می شود و کاری که انجام می دهید نیز شگفت آور خواهد بود. به خاطر داشته باشید که هیچ کس با چاقوی آشپزخانه کسل کننده، به مهارت های بزرگ در آشپزی دست پیدا نکرده است!

در استفاده از سیر و پیاز سخاوتمند باشید!

استفاده از این سیر، پیاز و پودر آن ها علاوه بر خوش عطر و طعم نمودن غذاها، خواص فوق العاده ای به غذای شما می بخشد. به علاوه شما باید انواع پیاز و کاربردهای هر یک را نیز بشناسید. انواع مختلف پیاز شامل پیاز سفید، قرمز، زرد، شیرین و موسیر می باشد و هر یک از آن ها نیز خواص و ویژگی های خاص خود را دارند و برای تهیه غذاهای مختلف مناسب ترند.

در زمان آشپزی آجیل و انواع ادویه را پیش از مصرف، برشته کنید.

به نظر می رسد این یک مرحله غیرضروری باشد، اما در واقع شما با رست کردن یا اصطلاحاً برشته کردن انواع آجیل و ادویه جاتی که دارای دانه های درشت تری هستند، موجب می شوید تا عطر و طعم آن ها کاملاً خارج شود و روغن های اساسی آن ها نیز جذب شود. همین امر نیز طعمی که به غذا می بخشند را به طرز فوق العاده ای تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از ادویه جات نیز وجود دارند که بهتر است پیش از افزودن به غذا، کمی تفت داده شوند تا ذرات آن ها کاملا عمل آمده و آماده طعم دار کردن غذا شوند.

نحوه نگهداری سبزیجات

نگهداری از سبزیجات

هیچ چیز بدتر از آن نیست که یخچال و کشوی سبزیجات شما، حاوی مقدار متنابهی از سبزیجات پلاسیده و غیرقابل مصرف باشد. به همین دلیل نیز دانستن آن که هر نوع سبزی را باید در چه شرایطی نگهداری کنید تا بتوانید آن ها را تا انتها و به خوبی مصرف کنید، از اهمیت به سزایی برخوردار است. جالب است بدانید که برخی از میوه ها و سبزیجات را نباید در یخچال نگهداری کنید. چرا که خواص و ویژگی های آن ها از بین می رود. از سوی دیگر شما نخواهید توانست تا قبل از آماده سازی و تهیه هر وعده غذایی، به بازار بروید، به تهیه سبزیجات و صیفی جات مورد نظر خود بپردازید، سپس به خانه بروید و پس از پاک کردن آن ها، شروع به آشپزی نمایید.

تا آشپز شدن 1 کلیک فاصله دارید. برای مشاهده مقالات آشپزی روی لینک آموزش آشپزی بزنید.

طبیعی است که بعضی از محصولات همواره باید در یخچال قرار بگیرند تا مدت زمان بیشتری قابل استفاده باشند. اما در این میان برخی از میوه ها و سبزیجات نیز وجود دارند که بهتر است تا در محیط آشپزخانه و جاهایی از قبلی روی اوپن، در کابینت ها و یا کشوها قرار گیرند. پس نباید پس از خرید مایحتاج مختلف، فقط به پرتاب آن ها به اعماق یخچال بپردازید! اگر لازم است به مطالعه در این زمینه بپردازید و با شرایط نگهداری انواع میوه ها، سبزیجات و صیفی جات مختلف آشنا شوید.

ترفند آشپزی

در این مطلب به معرفی برخی از ترفند آشپزی که از سوی آشپزهای حرفه ای توصیه شده اند، پرداختیم و دیدیم که بسیاری از این ترفندها، تنها چند نکته ساده اند که رعایت آن ها می تواند تاثیر فوق العاده ای بر آشپزی شما داشته باشند. شما نیز می توانید این نکات را مد نظر قرار دهید و تجربه خود را از رعایت آن ها با ما، به اشتراک بگذارید.

اگر شما نیز به دنبال خرید ادویه هستید کافیست روی لینک خرید ادویه بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.