راهنمای خرید, مقاله های انعکاس

معرفی بهترین چاشنی

انواع چاشنی و مکمل

معرفی بهترین چاشنی و مکمل

امروزه، با توجه به افزایش روزافزون تعداد مطبخ ها، غذاهای آماده، رستوران های بیرون بر و فست فودهای متنوع در سطح شهرها، بسیاری از افراد دیگر به طبخ و تهیه غذا در منزل نمی پردازند. در این میان برخی دیگر از افراد، نه تنها در منزل آشپزی می کنند، بلکه تلاش دارند تا انواع غذاها، خوراک ها، دسرها و سالادهای مختلف بین المللی را در خانه، با مواد طبیعی و ارگانیک و همراه با چاشنی های مکمل آن غذا، تهیه نمایند. واضح است که یکی از مهم ترین نکات برای طبخ و تهیه غذاهای گوناگون، استفاده از ادویه جات و طعم دهنده های مناسب آن غذاست. ما نیز در ادامه این مطلب به بررسی چاشنی ها و مکمل های انعکاس می پردازیم و آن ها را به طور کلی معرفی می نماییم.

چاشنی های آسیایی

چاشنی های انعکاس

گروه صنایع غذایی انعکاس برای غذاهای مختلف، چاشنی‌ها و طعم دهنده های متنوعی تولید کرده است که این طمع دهنده‌ها، به صورت آماده هستند و به شکل مایع یا پودری برای شما مصرف کنندگان عزیز ارائه می شوند. توجه کنید که این مکمل ها، جایگزینی برای ادویه جات اصلی غذاها نمی باشند و تنها برای ایجاد عطر و طعم دلپذیر و مطبوع به کار برده می شوند. به علاوه، این چاشنی ها دارای طعم های مختلفی هستند و افراد می توانند با توجه به ذائقه خود، چاشنی ها و مکمل های انعکاس را با دیگر مواد مخلوط کرده و در طبخ و تهیه غذاها استفاده نمایند. بنابراین با افزودن آن ها به غذاها، خوراک ها، سالادها و حتی سس ها، قادر خواهید بود تا طعم های مختلفی همانند شیرینی، تندی، ترشی و حتی خنکی را به طور همزمان احساس کنید.

یکی از نکاتی که در هنگام استفاده از چاشنی ها و مکمل های انعکاس باید به آن ها توجه شود، استفاده از چاشنی متناسب و مخصوص هر غذا برای آن است. به عنوان مثال، شما باید چاشنی کباب و یا سس مایونز را تنها برای تهیه این غذاها به کار برید و افزودن آن ها به تمامی غذاها، ممکن است علاوه بر از بین بردن مزه اصلی غذا، موجب بدمزه شدن آن غذا نیز بشود. نکته دیگری که در هنگام استفاده از این چاشنی ها باید مدنظر داشته باشید، آن است که در میزان مصرف آن ها، نهایت دقت و توجه را داشته باشید، چرا که تمامی این چاشنی ها، به ویژه چاشنی های پودری، دارای پایه ادویه ای می باشند و اگر بیشتر از میزان لازم از آن ها استفاده کنید، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

در ادامه این مطلب به معرفی چاشنی ها و مکمل های گروه صنعتی انعکاس خواهیم پرداخت.

 

انواع چاشنی انعکاس

معرفی انواع چاشنی و مکمل

طعم دود

این چاشنی، یکی از فرآورده های حاصل از دود بعضی پوسته ها و میوه جات است. این چاشنی حاوی مواد شیمیایی نبوده و دود حاصل از آن مواد را با تکنولوژی ماشینی به آرد سفید پودری می افزایند. چاشنی طعم دود را می توانید در غذاهای دودی به کار ببرید

آرومات

این پودر در اصل یک طمع دهنده خارجی است که برای طبخ و تهیه غذاهای فست فودی و سالادها، خوش طعم کردن و مزه دار کردن انواع سس ها، اردورها، پیش غذاها و خوراک های اسنکی کاربرد دارد. این محصول در سوئیس و آفریقای جنوبی تولید و وارد ایران میشود. این پودر زرد رنگ است و تحت نام تجاری KNORR  عرضه میشود.

طعم پنیر

این چاشنی، فرآورده ای لبنی است و از آب پنیر و در دو نوع مایع و پودر، بدست می آید. طعم پنیر را برای طبخ غذاهای فست فودی، استفاده می کنند زیرا طعم و عطر بسیار خوبی به آن ها می بخشد و همچنین حاوی مواد شیمیایی نمی باشد.

طعم کره

طعم کره، یکی از طمع دهنده‌های پرطرفدار و پرمصرف برای استفاده در غذاها، انواع سس ها و پاپ کرن می باشد. این چاشنی نیز در دو نوع مایع و پودر تولید می شود.

بهبود دهنده

بهبود دهنده را برای بهبود بخشی به خمیر و برطرف سازی مشکل عمل آوری خمیر، مورد استفاده در نانوایی ها به کار می برند. چاشنی بهبود دهنده، شامل ترکیبات گیاهی همچون آرد گندم، نشاسته ذرت، آرد سویا با سولفات، کلسیم و برخی مواد دیگر می باشد. این چاشنی، با توجه به نوع خمیر، انواع گوناگونی دارد و برای هر کیلو آرد، به میزان 4 کیلوگرم به کار برده می شود.

 

راهنمای خرید چاشنی و مکمل

در این مطلب با برخی از انواع چاشنی و طعم دهنده های گروه صنعتی انعکاس آشنا شدیم و اهمیت استفاده از آن ها در طبخ و تهیه موادغذایی مختلف را درک کردیم. در قسمت بعدی این مقاله، دیگر انواع چاشنی و مکمل های انعکاس را نیز معرفی خواهیم نمود. اگر شما نیز تمایل دارید تا در هنگام آشپزی و سرو غذاها و دسرهای خود از چاشنی ها و مکمل های انعکاس استفاده کنید، می توانید سفارش خرید چاشنی و مکمل خود را در وبسایت گروه صنایع غذایی انعکاس ثبت کرده و در اسرع وقت، محصول موردنظر خود را درب منزل، دریافت نمایید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.