راهنمای خرید, مقاله های انعکاس

معرفی انواع ادویه ترکیبی انعکاس (قسمت دوم)

معرفی ادویه ترکیبی انعکاس

در سال های اخیر با گسترش فرهنگ استفاده از فضای مجازی و به دنبال آن، طبخ غذاها و خوراک های متنوع و گوناگون ایرانی و بین المللی، تمایل افراد برای استفاده از ادویه های ترکیبی در غذاهای خانگی نیز افزایش یافته است. ادویه ترکیبی، مخلوطی از چند ادویه مختلف می باشد که برای خوش عطر و طعم شدن غذاها و نیز متعادل نمودن طبع آن ها به کار برده می شود. در قسمت قبلی سری مقالات معرفی ادویه های ترکیبی گروه صنایع غذایی انعکاس، به معرفی برخی از ادویه های ترکیبی این مجموعه غذایی و بررسی خواص آن ها پرداختیم. در این مقاله نیز شماری دیگر از ادویه های ترکیبی این گروه صنعتی را معرفی خواهیم نمود.

معرفی ادویه ترکیبی انعکاس قسمت دوم

معرفی ادویه کاری انعکاس

ادویه کاری یکی از ادویه جات پرکاربرد در انواع غذاهای خورشتی است. این ادویه شامل ترکیباتی همچون زردچوبه، فلفل قرمز، فلفل‌سیاه، پودرلیمو‌، دارچین، زنجبیل، زیره‌سفید، زیره‌سیاه، جوزهندی، رازیانه، تخم گشنیز، پودرهل، آویشن، برگ کاری و غیره است و می توانید آن را تا 18 ماه در جای خشک و خنک و به دور از نور خورشید نگهداری کنید. بهترین زمان مصرف ادویه کاری انعکاس، در زمان طبخ غذاهای خورشتی است و شما می توانید این ادویه را در انواع خورشت های متنوع استفاده کرده و هیچ گونه نگرانی از بابت ایجاد عطر یا طعم نامطلوب در غذا نیز نداشته باشید. چرا که ادویه کاری انعکاس، تمایز خارق العاده ای با هرگونه ادویه کاری که تا به حال در طبخ غذا به کار برده اید، خواهد داشت.

 

معرفی ادویه ترکیبی فلافل انعکاس

اخیرا، بیشتر افراد به غذاهای ساندویچی همانند فلافل علاقه مند شده اند و برای اطمینان از سلامتی این غذا، آن را در منزل و با مواد کاملا ارگانیک و طبیعی طبخ می کنند. یکی از رمز و رازهای فلافل، استفاده از ادویه جات مناسب در هنگام آماده سازی مواد اولیه آن است. ادویه فلافل انعکاس، دارای ترکیبی از ادویه جات گوناگون ازجمله زیره سبز، زنجبیل، ادویه کاری، فلفل قرمز، تخم گشنیز، پودر سیر، پودر پیاز و غیره بوده و می توانید آن را تا 18 ماه در جای خشک و خنک نگهداری کرده و در هنگام طبخ انواع فلافل، به کار برید. همانطور که پیشتر اشاره کردیم، بهترین زمان برای مصرف ادویه فلافل انعکاس، قبل از پخت و زمان آماده سازی مواد آن است.

شما می‌توانید برای هر 500 گرم از مواد اولیه فلافل، 20 گرم ادویه فلافل انعکاس را به مواد اولیه افزوده و سپس به طبخ فلافل ها بپردازید. به علاوه، از آنجا که فلافل به دلیل استفاده از نخود، غذایی نفاخ است، در ترکیبات ادویه فلافل انعکاس به این نکته دقت شده و با استفاده از آن دیگر نگران ایجاد مشکلات معده و دستگاه گوارش نیز نخواهید شد.

 

معرفی ادویه ترکیبی پاستا

پاستا یکی از غذاهای محبوب ایتالیایی است که خود انواع مختلفی داشته و هر یک از آن ها نیز با مواد گوناگونی طبخ و تهیه می گردد. یکی از مهم ترین نکات برای طبخ پاستای خوش طعم و عطر، استفاده از ادویه مناسب پاستاست. ادویه پاستا انعکاس دارای ترکیباتی همانند فلفل سیاه، فلفل سفید، خردل، لیمو عمانی، هل، دارچین، تخم گشنیز، پودر لیمو ترش، زیره، ریحان بنفش، کرفس، شنبلیله و دیگر سبزیجات معطر می باشد و می توانید در هنگام سرو غذا و با توجه به ذائفه خود، هر میزان از این ادویه را بر روی پاستا ریخته و از عطر و طعم دل انگیز آن لذت ببرید. به علاوه، این ادویه به صورت نیم کوب تهیه گردیده است و استفاده از آن بر روی غذا، موجب ایجاد ظاهری جذاب و خیره کننده نیز خواهد شد.

 

انواع ادویه ترکیبی

معرفی ادویه بهارات انعکاس

ادویه بهارات انعکاس، ترکیبی از چندین ادویه با طبع گرم می باشد که در هنگام سرو غذاهای گوشتی به کار برده می شود تا علاوه بر جذب بوی زهم گوشت، طبع سرد آن را متعادل نماید. ادویه بهارات انعکاس شامل ترکیباتی همچون میخک، هل، دارچین، تخم گشنیز، زیره سیاه، جوزهندی، فلفل سیاه، فلفل چیلی و برخی مواد دیگر است و می توان آن را تا 18 ماه در جای خشک و خنک نگهداری کرده و در هنگام سرو انواع غذاهای دریایی، سوپ، گوشت گاو، گوسفندی، گوساله، مرغ، ماهی و حتی غذاهای برنجی و سبزیجات نیز به کار برد. شما می توانید این ادویه را پس از پخت کامل غذا، بر روی آن بپاشید و از عطر و طعم منحصر بفرد آن لذت ببرید. توجه کنید که عطر و عطم خاص این ادویه، به معنای وجود تندی در آن نیست و تنها به دلیل ترکیب خاص آن است.

معرفی ادویه ترکیبی گرام ماسالا انعکاس

گرام ماسالا نیز یکی از ادویه های ترکیبی گروه صنعتی انعکاس است که برای طبخ انواع غذاهای گوشتی و سبزیجات به کار می رود. این ادویه مخلوطی از ادویه های طبع گرم بوده و در مناطق گوناگون و با توجه به ذائقه افراد، دارای ترکیبات متفاوتی است. ادویه گرام ماسالا انعکاس شامل ترکیباتی همانند زردچوبه، فلفل قرمز، فلفل سیاه، زیره سبز، زیره سیاه، تخم‌گشنیز، زنجبیل، دارچین، هل، جوزهندی و برخی مواد دیگر است که موجب خوش عطر و طعم شدن غذا می گردد و می توانید آن را تا 18 ماه به دور از نور خورشید نگهداری نمایید. ادویه گرام ماسالا انعکاس را می توان به عنوان مکمل ادویه‌های دیگری هم چون کاری، ادویه خورشتی و ادویه مرغ نیز به کار برده و در انواع غذاها استفاده کرد. باید توجه کنید که این ادویه را باید قبل از استفاده، با حرارت ملایم تفت داده و به غذا اضافه نمایید.

 

ادویه ترکیبی ماهی و میگو انعکاس

ادویه ترکیبی ماهی و میگو در طبخ و آماده سازی غذاهای دریایی اهمیت به سزایی دارد چرا که بوی نامطلوب و طبع سرد آن ها را از بین برده و عطر و طعم خاصی به غذا می بخشد. ادویه ترکیبی ماهی و میگو انعکاس شامل ترکیباتی همانند دارچین، فلفل سیاه، زیره سیاه، میخک، آویشن، رزماری، پاپریکا، زنجبیل، برگ بو، زعفران، پودر هل، پودر سیر و پیاز و غیره بوده و برای طعم دار و ماهی و میگو بسیار مناسب است. بهترین زمان برای استفاده از این ادویه، پیش از طبخ غذاهای دریایی است. شما می توانید ادویه ماهی و میگو انعکاس را همراه با سرکه و روغن زیتون، به ماهی و میگو اضافه کرده و آن ها را به خوبی مرینت کنید. پس از مزه دار شدن نیز می توانید آن ها را به روش دلخواه خود طبخ نمایید.

 

ادویه ترکیبی کنتاکی انعکاس

ادویه ترکیبی کنتاکی انعکاس یکی از ملزومات تهیه انوع کنتاکی و طعم دار کردن مواد غذایی سوخاری، استیک ها و گریل نمودن آن هاست. در ترکیبات ادویه کنتاکی انعکاس از موادی همانند پودر سوخاری، آویشن، زرد چوبه، پودر سیر، پودر پیاز، شنبلیله، شوید، ادویه گراماسالا، نمک، فلفل و برخی مواد دیگر استفاده شده است که همگی عطر و طعم فوق العاده ای را به غذا می افزایند. بهترین زمان برای مصرف ادویه کنتاکی، قبل از طبخ غذاهاست و شما می توانید 10 گرم ادویه کنتاکی را با 500 گرم پودر سوخاری مخلوط نموده، سپس انواع مرغ یا گوشت مورد نظر خود را در آن قرار داده، خارج نمایید و سپس آن ها را سوخاری کنید. همچنین اگر تمایل دارید تا این ادویه به خوبی جذب مواد شده و چسبندگی بهتری نیز داشته باشد، کافی است تا از چسپ پیرداست یا تمپورا بر روی گوشت استفاده کنید.

 

در قسمت دوم از مقالات معرفی ادویه ترکیبی انعکاس به بررسی 7 مورد دیگر از ادویه های ترکیبی این مجموعه غذایی پرداختیم. در قسمت بعدی، شماری دیگر از این ادویه های ترکیبی و خواص آن ها را نیز خدمت شما معرفی خواهیم نمود. با ما همراه باشید.

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.