راهنمای خرید, مقاله های انعکاس

 10 ادویه ترکیبی برتر و کاربردی در غذاها-سال 99 (قسمت اول)

 معرفی 10 ادویه ترکیبی برتر قسمت اول

ادویه، یکی از لوازم اصلی آشپزی است که هر آشپزی برای طبخ غذا به آن نیاز دارد. ادویه ها انواع مختلفی دارند و هر یک از آن ها نیز خواص و ویژگی های خاص خود را دارا می باشد. در این میان نوع دیگری از ادویه ها به نام ادویه جات ترکیبی وجود دارند، از مخلوط کردن نسبت مشخصی از ادویه جات دیگر به دست می آیند و علاوه بر داشتن خواص تمامی آن ادویه جات، هر یک برای پخت و طبخ نوع خاصی از غذاها و خوراک ها به کار برده می شوند. نظر به اهمیت استفاده از ادویه جات ترکیبی برای تهیه انواع غذاهای مختلف، گروه صنایع غذایی انعکاس نیز به تهیه و تولید ادویه جات ترکیبی مختلف پرداخته است. ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی 5 مورد از 10 ادویه ترکیبی برتر خواهیم پرداخت.

ده ادویه ترکیبی برتر

1. ادویه ایتالیایی

معرفی ادویه ایتالیایی

ادویه ایتالیایی یکی از ده ادویه ترکیبی برتر است که آن را برای استفاده در غذاهای ایتالیایی از جمله پیتزا، اسنک، اسپاگتی، ماکارونی، لازانیا و انواع سالاد به کار می برند. ترکیبات آن شامل فلفل سفید، فلفل‌ سیاه، پر لیمو‌ عمانی، هل، دارچین، تخم گشنیز، پودر لیمو ترش، زیره، ریحان بنفش، کرفس، شنبلیله، سبزی ‌های معطر و غیره است و می توانید آن را تا 18 ماه در جای خشک و خنک و به دور از نور خورشید نگهداری کنید. ادویه ایتالیایی انعکاس را می توانید در زمان طبخ یا سرو غذا بر روی آن ریخته و از عطر و طعم بی نظیر آن لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که میزان ادویه نباید بیشتر از 2 برابر نمک مصرف شده در غذا باشد.

2. ادویه ترکیبی پلویی

ادویه ترکیبی پلویی را به منظور طبخ انواع پلو به کار می برند. ترکیبات این ادویه ترکیبی شامل زردچوبه، زنجبیل، پودر سیر، پودر پیاز، گل سرخ، تخم گشنیز، زیره، دارچین، جوزهندی، میخک، سبزی های معطر و برخی مواد دیگر بوده و بهترین زمان برای مصرف آن، در زمان طبخ یا سرو پلو می باشد. بهتر است تا این ادویه را در هنگام سرو و به میزان دلخواه بر روی پلو بپاشید اما مقدار آن بیش از 2 برابر نمک به کار رفته در برنج نباشد. شما می توانید ادویه پلویی انعکاس را تا 18 ماه در جای خشک و خنک و به دور از نور خورشید نگهداری کنید.

3. ادویه تندوری

معرفی ادویه تندوری

ادویه تندوری عموما برای پخت غذاهایی که شامل گوشت سفید همانند جوجه، بال، کتف و غیره می باشند و یا گریل نمودن موادغذایی، به کار می برند تا بوی نامطلوب گوشت را از بین ببرد، طبع سرد گوشت را تعدیل سازد و عطر و طعم خاصی به آن بیفزاید. ترکیبات ادویه تندوری انعکاس شامل فلفل چیلی، پاپریکا، فلفل قرمز، نمک دریا، پودر سیر، زردچوبه، خردل، زیره سبز، زیره سیاه و غیره می باشد و بهترین زمان و نحوه مصرف آن، در زمان آماده سازی مواد اولیه و به روش مرینت است. برای استفاده از این ادویه، 10 گرم از آن را با 10 گرم روغن زیتون یا روغن کنجد و یا روغن مایع، مخلوط کرده و تکه ‌های مرغ را کاملاً به آن ها آغشته نمایید.

در ادامه، آن ها را حداقل 8 ساعت در یخچال قرار دهید و به روش دلخواه خود بپزید. با این کار شما دیگر به افزودن هیچ ادویه ای نیاز نخواهید داشت. به علاوه، شما می توانید این مواد را به تکه های مرغ نیز تزریق کرده و از طعم خاص و جدید آن لذت ببرید.

برای خرید ادویه تندوری در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت کافیست روی لینک ادویه تندوری بزنید.

4. ادویه ترکیبی خورشتی

ادویه خورشتی انعکاس، را می توان برای انواع خورشت‌ها به جز خورشت قرمه‌ سبزی به کار برد! البته اگر تمایل داشته باشید تا این ادویه را به قرمه سبزی نیز بیفزایید، باید آن را همراه با کمی سبزی گشنیز نیز به خورش اضافه کنید تا رنگ خورشت را تغییر ندهد. ترکیبات ادویه خورشتی انعکاس شامل زردچوبه، زنجبیل، فلفل ‌قرمز، فلفل ‌سیاه، پاپریکا، تخم گشنیز، دارچین و سبزی‌های معطر است و 18 ماه در جای خشک و خنک ماندگاری دارد. بهترین زمان برای مصرف این ادویه، بعد از پخت مواد اولیه و در نقطه جوش خورشت است تا دمای بالای خورشت باعث باز شدن ذرات ادویه شده و تمامی بخش های آن را تحت تاثیر قرار دهد.

5. ادویه فلافل

فلافل یکی از ساندویچ های محبوب و پرطرفدار است که برخی افراد ترجیح می دهند تا آن را در منزل و با مواد کاملا ارگانیک و طبیعی طبخ نمایند. در این میان یکی از مهم ترین نکات برای تهیه یک فلافل خوشمزه، استفاده از ادویه جات مناسب است. ادویه فلافل انعکاس، شامل ادویه جات گوناگونی ازجمله زیره سبز، زنجبیل، ادویه کاری، فلفل قرمز، تخم گشنیز، پودر سیر، پودر پیاز و غیره می باشد و شما می‌توانید برای هر 500 گرم از مواد اولیه فلافل، 20 گرم ادویه فلافل انعکاس را به مواد اولیه بیفزایید. بهترین زمان برای مصرف ادویه فلافل انعکاس نیز قبل از پخت و زمان آماده سازی مواد آن است.

تا اینجا به معرفی 5 مورد از 10 ادویه ترکیبی برتر انعکاس و بررسی خصوصیات آن ها پرداختیم. در قسمت بعدی این مقاله نیز دیگر انواع برتر از ادویه جات ترکیبی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

به کمک صنایع غذایی انعکاس بهترین ادویه را به خانه های خود بیاورید. برای مشاهده تمام ادویه ها و چاشنی ها مافست روی لینک خرید ادویه بزنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.