راهنمای خرید, مقاله های انعکاس

معرفی انواع ادویه ترکیبی انعکاس (قسمت سوم)

انواع ادویه ترکیبی انعکاس قسمت سوم

معرفی ادویه های ترکیبی انعکاس (قسمت سوم)

امروزه با گسترش میزان فعالیت افراد در رسانه های اجتماعی و تمایل به طبخ انواع خوراک ها و غذاهای ایرانی و بین المللی، بسیاری از مردم تلاش دارند تا غذاهای جدید و گوناگون از فرهنگ و ملل مختلف را در منزل، با استفاده از مواد غذایی طبیعی و ارگانیک و همچنین همراه با ادویه های ترکیبی، تهیه کنند. ادویه های ترکیبی، مخلوطی از چند نوع ادویه مختلف هستند که برای خوش رنگ و بو کردن غذاها و افزودن خواص و ویژگی های منحصر به فردی که دارند، به کار می روند. در قسمت های قبلی از سری مقالات معرفی ادویه های ترکیبی گروه صنایع غذایی انعکاس، برخی از ادویه های ترکیبی این مجموعه غذایی را معرفی کردیم و خواص آن ها را نیز مورد بررسی قرار دادیم. در این مقاله نیز قصد داریم تا شماری دیگر از ادویه های ترکیبی این گروه صنعتی را معرفی کنیم.

انواع ادویه ترکیبی انعکاس

معرفی ادویه ترکیبی لیمو فلفلی انعکاس

ادویه لیمو فلفلی، یکی از انواع ادویه ترکیبی انعکاس می باشد و می توان آن را برای طبخ و تهیه انواع خوراک های مرغ و ماهی، به کار برد. گوشت مرغ و ماهی، جزو گوشت سفید طبقه بندی می شوند و از آنجا که طبع آن ها سرد بوده و بوی نه چندان مطلوبشان حتی پس از پخت کامل نیز از بین نمی رود، اما اگر از این ادویه ترکیبی انعکاس برای طعم دار کردن مرغ و ماهی استفاده کنید، نه تنها طبع سرد آن ها را تعدیل می کند، بلکه بوی زهم آن ها را نیز از بین می برد. ترکیبات این ادویه شامل پوست لیمو، فلفل سیاه، فلفل سفید، فلفل قرمز، نمک دریا، آرد ذرت و برخی مواد دیگر بوده و بهترین زمان برای مصرف این ادویه، پس از طبخ کامل مرغ و ماهی و در هنگام سرو غذا، به صورت پاششی بر روی آن است.

معرفی ادویه مکزیکی انعکاس

ادویه ترکیبی مکزیکی، در انواع غذاهای تند ایرانی و بین المللی کاربرد دارد. در ترکیبات این ادویه از موادی همچون پودر سیر، پیاز، فلفل قرمز، زیره سبز، پونه، نمک، فلفل سیاه، فلفل سفید و غیره استفاده شده است. همانطور که پیشتر اشاره کردیم این ادویه مکزیکی را می توان در هنگام طبخ انواع غذاهای تند، غذاهای گوشتی و پیتزا به کار برد. توجه کنید که میزان تندی این ادویه ترکیبی بسیار زیاد است و در هنگام آشپزی نیز باید با دقت از آن استفاده شود. از سوی دیگر، این ادویه برای کسانی که عاشق غذاهای تند و فلفلی هستند، بسیار مطلوب و مورد پسند می باشد.

معرفی ادویه زعتر انعکاس

زعتر در لغت به معنای آویشن است. این ادویه نیز بسیار خوش طعم و عطر بوده و همچنین خواص بی شماری دارد. ادویه ترکیبی زعتر را به عنوان چاشنی و برای سرو، بر روی انواع غذاها، خوراک ها، سوپ ها و انواع سالاد می ریزند. همچنین این ادویه می توان به همراه پنیر خامه ای یا پنیر فتا در هنگام صبحانه نیز سرو نمود. ترکیبات ادویه زعتر شامل آویشن کنجد، تخم گشنیز، پودر گردو، آرد نخودچی، زیره، مرزنجوش، سماق، رازیانه و غیره است که در کنار یکدیگر، عطر و طعم خاصی را به انواع غذاها و خوراک ها می بخشد.

معرفی ادویه ترکیبی پلویی انعکاس

همان طور که از نام ادویه ترکیبی پلویی پیداست، آن را برای طبخ انواع پلوها به کار می برند. ترکیبات ادویه پلویی شامل زردچوبه، زنجبیل، پودر سیر، پودر پیاز، گل سرخ، تخم گشنیز، زیره، دارچین، جوزهندی، میخک، سبزی های معطر و برخی مواد دیگر است و می توان آن را تا 18 ماه در جای خشک و خنک و به دور از نور خورشید نگهداری نمود. بهترین زمان برای مصرف این ادویه، بسته به نوع پلو، در زمان طبخ یا زمان سرو آن است. توصیه ما به شما این است که ادویه را به میزان دلخواه، در هنگام سرو به صورت پاششی بر روی پلو به کار برید و توجه کنید که مقدار آن بیش از 2 برابر نمک مصرف شده در برنج نباشد.

معرفی انواع ادویه ترکیبی

معرفی ادویه تاکو انعکاس

ادویه تاکو، یکی از ادویه های ترکیبی گروه صنعتی انعکاس است که برای تهیه انواع غذاهای گوشتی، غذاهای مکزیکی، سس سالسا و آووکادو به کار برده می شود. ترکیبات این ادویه شامل فلفل چیلی، پودر سیر، پودر پیاز، فلفل پرک، آویشن، پاپریکا، زیره و فلفل سیاه بوده و بهترین زمان برای مصرف آن پس از پخت و در هنگام سرو غذا می باشد. شما می توانید این ادویه را برای مرینت کردن و طعم دار کردن انواع گوشت، تهیه غذاهای تند مکزیکی و انواع سس سالاد به کار برید، البته باید توجه نمایید که این ادویه، از نظر طعم به خانواده ادویه جات مراکشی بسیار نزدیک است و در هنگام مصرف، با احتیاط از آن استفاده کنید.

معرفی ادویه ترکیبی خورشتی انعکاس

ادویه خورشتی انعکاس، ادویه مناسبی برای انواع خورشت‌ها به جز خورشت قرمه‌ سبزی است! شما می توانید این ادویه را به قرمه سبزی نیز اضافه کنید اما باید همراه آن کمی سبزی گشنیز نیز به خورش بیفزایید تا رنگ خورشت تغییر نکند. ترکیبات این ادویه شامل زردچوبه، زنجبیل، فلفل ‌قرمز، فلفل ‌سیاه، پاپریکا، تخم گشنیز، دارچین و سبزی‌های معطر بوده و بهترین زمان برای مصرف این ادویه، بعد از پخت مواد اولیه و در نقطه جوش خورشت می باشد. چرا که در این زمان، دمای بالای خورشت باعث باز شدن ذرات ادویه شده و عطر و بوی آن در تمامی بخش های خورشت اثر می کند. شما می توانید این ادویه را تا 18 ماه در جای خشک و خنک نگهداری نمایید.

معرفی ادویه ترکیبی مراکشی انعکاس

ادویه مراکشی که راس الحانوت نیز نامیده می شود، یکی از ادویه جات تند و با طبع بسیار گرم می باشد که آن را برای تهیه انواع غذاهای گوشتی و غیر گوشتی به کار می برند. ترکیبات این ادویه شامل موادی همچون دارچین، زنجبیل، گشنیز، هل، فلفل شیرین، پاپریکا، برگ گل رز، زرد چوبه، زیره، جوز هندی و فلفل قرمز می باشد. ترکیب این مواد طبع بسیار گرم این ادویه را موجب گردیده و شما می توانید آن را در غذاهای مختلفی همانند خوراک مرغ، ماهی، گوشت و حتی پلو به کار برید و علاوه بر تعدیل طبع سرد گوشت، عطر و بوی زهم آن را نیز از بین ببرید.

معرفی ادویه آبگوشت انعکاس

این ادویه ترکیبی برای طبخ انواع آبگوشت استفاده می شود. از آنجا که امروزه دام و طیور را به روش های نادرست پرورش می دهند، گوشت آن ها نیز دارای طعم چندان جالبی نیست و پخت آبگوشت با آن ها نیاز به استفاده از ادویه جات خاصی دارد. ادویه آبگوشت انعکاس ترکیبی از زردچوبه، دارچین، فلفل سیاه، جوز هندی، رزماری، میخک، پودر لیمو، پودر نارنج و سبزیجات معطر بوده و عطر و طعم منحصر به فردی را برای آبگوشت به ارمغان می آورد. بهترین زمان برای افزودن این ادویه به آبگوشت در هنگام جوشیدن آن است و باید توجه کنید که این ادویه را به میزانی بیش از 2 برابر نمک به کار رفته در آبگوشت، به آن اضافه نکنید.

در قسمت سوم از سری مقالات معرفی ادویه ترکیبی انعکاس 8 مورد دیگر از ادویه های ترکیبی این مجموعه غذایی را مورد بررسی قرار دادیم. مجموعه غذایی انعکاس همواره سعی دارد تا با ارائه محصولات غذایی سلامت و با کیفیت، رضایت خاطر شما مشتریان عزیز را فراهم آورده و خاطر شما را از هر بابت آسوده سازد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.