راهنمای خرید, مقاله های انعکاس

انواع ادویه غیر ترکیبی معرفی و بررسی آنها

انواع ادویه غیر ترکیبی قسمت سوم

معرفی انواع ادویه غیر ترکیبی انعکاس

در قسمت های قبلی مطالب معرفی انواع ادویه غیر ترکیبی انعکاس باشماری از انواع ادویه های غیر ترکیبی این مجموعه غذایی آشنا شدیم و به اهمیت و ضرورت استفاده از ادویه جات سالم و طبیعی در هنگام آشپزی نیز اشاره نمودیم. ادویه های غیرترکیبی، ادویه های خالصی اند که در مناطق مختلف جهان تولید شده و به شکل پودری یا دان به دیگر نقاط سراسر دنیا صادر می شوند. با ترکیب ادویه های غیر ترکیبی، ادویه های ترکیبی بدست می آیند که تمامی خواص و ویژگی های آن ادویه جات را به همراه دارند. در این مقاله نیز به ادامه معرفی ادویه های غیر ترکیبی انعکاس و ویژگی های آن ها می پردازیم.

انواع ادویه غیر ترکیبی انعکاس

 

ادویه غیر ترکیبی زیره | معرفی انواع ادویه غیر ترکیبی انعکاس

 

ادویه زیره انعکاس (زیره سبز و زیره سیاه)

زیره سبز یکی از ادویه جات مهم و پرکاربرد و همچنین یکی از خوش عطر ترین دانه های گیاهی است که بهترین نوع آن در کشور ایران و در بخش هایی از استان های خراسان و سمنان کشت می شود. البته زیره سبز به صورت خودرو نیز رشد می کند. زیره سبز و زیره سیاه خواص مختلفی دارند و به همین دلیل نیز از جایگاه تجاری ویژه ای برخوردار اند. بهتر است بدانید که زیره به خودی خود در سازمان بورس کشور آلمان، جزو سهم های اصلی و مهمی است که نوسان قیمت آن از برخی ارز های خارجی نیز بیشتر است. زیره را می توان به صورت پودر شده با برنج یا در انواع غذاها و خوراک ها به کار برد. همچنین ترکیب زیره و پنیر، عطر و طعم خاصی را ایجاد می کند که هر کسی از آن لذت می برد.

زیره سیاه در مناطق خاصی از استان کرمان کشت می شود و با زیره سبز تفاوت هایی دارد. یکی از اصلی ترین تفاوت های آن ها، ظاهر زیره سبز و رنگ آن است. البته، باید بدانید که زیره سیاه نیز، رنگ کاملا سیاهی ندارد. تفاوت دوم زیره سیاه و سبز این است که زیره سیاه نسبت به نوع سبز آن عطر بیشتری و حجم کمتری دارد.

ادویه غیر ترکیبی سماق انعکاس (سماق قرمز و سماق قهوه ای)

ادویه سماق

 

سماق گیاهی خودرو است و در مناطق جغرافیایی مختلف رشد می کند. در ایران نیز بهترین دانه های سماق را در مناطق کردستان و هورالد آذربایجان کشت می دهند. این ادویه، جزو گیاهان دانه داری است که خواص درمانی بسیاری دارند و برخلاف عقیده اکثر افراد، تنها به عنوان چاشنی برای میل کردن کباب به کار برده نمی شود. برای تشخیص سماق قرمز از سماق قهوه ای باید توجه کنید که سماق قهوه ای که نسبت به سماق قرمز رنگ قهوه ای مایل به روشن دارد در حالیکه هاله ای از رنگ قرمز و بنفش در سماق قرمز، کاملا مشهود است. سماق قرمز، نسبت به نوع قهوه ای آن کمتری دارد.

برخی از ادویه جات دارای خواص درمانی ویژه ای نیز می باشند. سماق نیز دارای خواص معجزه آسایی است که برخی از آنها عبارتند از :

  • جوان سازی پوست صورت، درمان کهیر، لک و مشکلات پوستی
  • تیره شدن موی سر
  • درمان کبد چرب، دیابت، کلسترول و چربی خون
  • کمک به لاغری و کاهش وزن
  • درمان مشکلات معده و گوارش
  • دندان درد
  • و غیره

شما می توانید برای حصول اطمینان از کیفیت و اصالت سماق، مقداری از آن را در آب حل کنید، سماق قهوه ای معمولا در آب ته نشین می گردد و رنگ آب را نیز تغییر نمی دهد. درمورد سماق قرمز نیز مقداری از آن را در آب جوش بریزید، اگر سرعت تغییر رنگ آب مثل رنگ دهی چای ایرانی باشد، سماق شما اصل و طبیعی است. همچنین طعم و ترشی سماق بسیار ملایم است و اگر مزه آن کاملا ترش باشد، به این معناست که آن ماده سماق نیست و تنها ترکیبی از جوهر لیمو و نمک می باشد. نکته دیگری که برای تشخیص و شناسایی سماق اصل وجود دارد این است که یک سماق خوب، اگر در حالت پودری باشد، نباید بافت نرمی داشته باشد.

ادویه میخک انعکاس

ادویه غیر ترکیبی میخک | معرفی انواع ادویه غیر ترکیبی انعکاس

 

میخک، یکی از ادویه هایی است که در کشورهای آسیایی همانند اندونزی، پاکستان و کشورهای شرق آفریقا برای طبخ و تهیه انواع غذاها به کار می رود. این گیاه جزو ادویه های معطری است که دارای خواص دارویی بسیاری برای کبد، بیماران دیابتی، سلامت دستگاه گوارش، تقویت سیستم ایمنی بدن، بیماری های دهان و دندان و همچنین درمان سرطان ریه می باشد. میخک را در آشپزی برای خوش عطر و طعم نمودن غذاها و همچنین خاصیت ضدعفونی کنندگی آن به کار می برند. این ادویه در فروشگاه اینترنتی انعکاس به دو صورت میخک پودر و میخک دان برای شما مشتری گرامی تعبیه شده است.

در این قسمت و قسمت های پیشین از سری مقالات معرفی ادویه های غیر ترکیبی انعکاس، برخی از مهم ترین انواع ادویه جات غیر ترکیبی صنایع غذایی انعکاس را معرفی کردیم و خواص و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما نیز قصد خرید این نوع ادویه جات انعکاس را دارید و یا با مطالعه این مقاله، قصد خرید آن ها را پیدا کرده اید، می توانید آن ها را از وبسایت و فروشگاه اینترنتی انعکاس خریداری نمایید و از عطر و طعم بی نظیر آن ها لذت ببرید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.