آموزش آشپزی, مقاله های انعکاس

پخت همبرگر و 10 اشتباه رایج در زمان پخت آن

پخت همبرگر و 10 اشتباه رایج در زمان پخت آن

10 اشتباه رایج در زمان پخت همبرگر کدامند؟

همبرگر یکی از غذاهای محبوب و پرطرفدار در سراسر جهان است که بسیاری از افراد از هر قشر و در هر رده سنی به آن علاقمند هستند. افراد مختلف علاوه بر خرید این ساندویچ محبوب از فست فودی ها، آن را به عنوان وعده اصلی در منازل و همچنین وعده ای کوچک در تفریحات و گردش هایشان نیز به شمار می آورند و سعی می کنند تا آن را در منزل، به شیوه ای سالم و بهداشتی و با استفاده از مواد اولیه ارگانیک و طبیعی تهیه کنند. در این مقاله با شما 10 اشتباه رایج در زمان پخت همبرگر را در میان میگداریم و به بررسی راه حل های آنها میپردایزم.

معرفی 10 اشتباه رایج در زمان پخت همبرگر

پحت همبرگر

ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که تفاوتی ندارد که برگرهایتان را روی باربیکیو یا داخل ماهیتابه بپزید، رعایت کردن این نکات همواره ضروری است و بهتر است از انجام این اشتباهات رایج خودداری کنید.

1. استفاده از گوشت های بدون چربی و یا بسیار کم چرب

یکی از مشخصه های یک همبرگر خوب، این است که وقتی گوشت آن زیر دندان شما قرار می گیرد، کاملا آبدار و نرم باشد و این امر نیز با استفاده از گوشت بدون چربی محقق نمی شود. اگر از گوشت های بدون چربی برای تهیه برگر استفاده کنید، همبرگرهای شما هم از نظر عطر و طعم و هم از نظر بافت، چندان دلچسب و مطبوع نخواهند بود و در هنگام پخت نیز به راحتی خشک شده و خرد می شوند. توصیه ما به شما استفاده از گوشت چرخ کرده با چربی در بازه 20 تا 80 درصد چربی است.

2. زیاد کار کردن بر روی گوشت

نحوه دست زدن به گوشت یکی از عواملی است که بر بافت همبرگر، تأثیر مستقیم دارد. بنابراین چندان به گوشت برگر دست نزنید و زیاد از حد به آنها فرم ندهید.

3. عدم ایجاد حفره بر روی همبرگر

احتمالا شما نیز تاکنون تجربه پخت همبرگرهایی را داشته اید که پس از پخت به شدت کوچک شده یا از وسط، برجسته شوند. این امر نتیجه آن است که در وسط این برگرها حفره ایجاد نکرده اید! ایجاد حفره ای (به اندازه کمتر از یک سانتی متر) با انگشت در مرکز گوشت برگر قبل از پختن آن، یکی از مواردی است که همبرگر شما را عالی و متمایز می کند.

4. عدم طعم دار کردن برگر در زمان مناسب

عدم افزودن ادویه و چاشنی به گوشت، پیش از پختن آن موجب می شود تا همبرگر شما دارای عطر و طعم مناسبی نبوده و بافت جالبی نیز نداشته باشد. توجه کنید که گوشت را قبل از فرم دادن به برگر، نمک نزنید. این کار رطوبت گوشت را به سرعت بیرون می کشد و مانع از رسیدن همبرگر به بافت کاملاً لطیف و همراه با عطر و طعم آبدار می شود. بهتر است چاشنی گوشت و برگر را درست قبل از پختن و روی صفحه قرار دادن آن، به برگر خود بیفزایید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

5. همبرگر خود را با کفگیر صاف نکنید.

مشکلات در زمان پخت همبرگر

نکته ای در مورد پختن همبرگر وجود دارد این است که آن را با پشت کفگیر فشار ندهید! متاسفانه این کار به همبرگرهای شما کمکی نمی کند و باعث پخت سریع آن نیز نمی شود. به عبارت بهتر این کار دقیقا برخلاف آن چیزی است که برگر شما به آن نیاز دارد و با خارج کردن آب آن، کیفیت آن را از بین می برد.

6. همبرگرهای از پیش پخته شده را خریداری نکنید

بهتر است هیچگاه از همبرگرهای نیمه آماده استفاده نکنید. چرا که شما از محتوی و مواد اولیه به کار رفته در آن ها اطلاعی ندارید. این گونه غذاها معمولا دارای انواع مواد نگهدارنده نیز هستند که به دوام بیشتر و ماندگاری آن ها نیز کمک می کند. اما هیچگاه تازگی و طعم و عطری که شما با استفاده از گوشت تازه خواهید داشت را به ارمغان نمی آورند.

بهترین ادویه همبرگر را زا ما بخواهید. ادویه مخصوص همبرگر | خرید ادویه همبرگر

7. برگرها را بر روی صفحه گریل و یا ماهیتابه کثیف طبخ نکنید

 

اگر برای طبخ برگرهای خود از صفحه گریل باربیکیو استفاده می کنید، بهتر است همواره پیش از قرار دادن برگر بر روی آن ها، به شستشو و پاکسازی آن بپردازید. بهترین ترفند برای تمیز کردن صفحه گریل، استفاده از پیاز است! ابتدا صفحه را کمی گرم کنید، یک پیاز را از وسط برش بزنید و آن را به طور کامل بر روی خطوط صفحه بکشید. با این کار شما قادر خواهید بود تا بدون استفاده از مواد شیمیایی، صفحه گریل خود را کاملا تمیز کنید و سپس به طبخ همبرگر بپردازید.

8. از نان های صدفی نامناسب استفاده نکنید.

شما همواره باید ابعاد نان برگر را متناسب با میزان گوشت موجود در ساندویچ انتخاب کنید تا برگر از آن بیرون نزند و یا نان بیش از حد بزرگ نباشد. کیفیت و تازگی نان همبرگر نیز بسیار مهم است. بنابراین تلاش کنید تا همواره نان تازه و متناسب با همبرگرها را برای تهیه ساندویچ انتخاب کنید.

9. ارتفاع ساندویچ را بیش از حد بالا نبرید

ممکن است شما نیز با برگرهایی با ارتفاع بسیار زیاد مواجه شده باشید. طبیعی است که این برگرها جذابیت خاصی دارند اما بهتر است مواد داخل برگر که شامل گوشت، کاهو، گوجه فرنگی، پیاز، سس گوجه فرنگی و خردل می باشد را طوری بر روی یکدیگر بچینید که ارتفاع همبرگر بیش از حد بالا نرود و بتوانید با دو دست آن را نگهدارید و میل کنید. در غیر اینصورت مجبور می شوید با تکه تکه کردن برگر آن را میل کنید یا تکه های بیرون ریخته از برگر را کنار بگذارید.

10. گرم کردن پنیر را فراموش نکنید

افزودن پنیر سرد و سفت به همبرگر اصلا جالب نیست. بنابراین شما باید پس از پخت برگر، پنیر را برای مدت دو الی سه دقیقه (تا زمانیکه کاملا نرم و کشدار شود) بر روی گوشت بگذارید و سپس آن ها را همراه با یکدیگر در داخل نان و کنار دیگر مخلفات برگر قرار دهید.

ما تلاش کردیم تا در این مطلب 10 اشتباه رایج در زمان پخت همبرگر را برای شما توضیح دهیم تا از انجام آن ها اجتناب کنید. شاید باور نکنید اما اگر این 10 مورد را رعایت کنید، عطر، طعم، بافت و به طور کلی کیفیت برگرهای شما به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت. برای مشاهده انواع آموزش آشبری کافیست روی لینک آموزش آشپزی بزنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.